کد خبر: ۶۹۷۸۹۲۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر : ۶۹۷۸۹۲۴
گروه : فارس » شیراز

پروژه مسکن مهر شهرنورآباد اواخر دهه ۸۰ احداث شده و با وجود اینکه به گفته اهالی این واحدها از حدود سال ۹۰ به متقاضیان تحویل شده اما هنوز برخی از مشکلات آن برطرف نشده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، زمانی که عنوان مسکن مهر برای حمایت از اقشار ضعیف و خانه‌دار شدن آن‌ها مطرح شد، نور امیدی در دل آنان که سال‌ها در انتظار خانه‌دار شدن بودند روشن شد، اما پس از گذشت تقریبا یک دهه از آن زمان هنوز مسکن مهر مشکلات خاص خود را دارد، مشکلاتی که سبب ناراحتی و گلایه ساکنان این مجتمع‌های مسکونی شده است.

پرونده مسکن مهر فارس رو به پایان

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس نیز در اسفندماه سال ۹۷ در جلسه شورای مسکن استان اعلام کرده بود که از ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر که ساخت آن در تعهد استان فارس بوده تاکنون ۱۰۶ هزار واحد تکمیل و تحویل داده شده است.

همچنین در آن جلسه بیان شده که ۶ هزار واحد باقی مانده در حال تکمیل است و پرونده مسکن مهر استان فارس در سال ۹۸ بسته می‌شود. از مجموع ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر استان فارس ۵۰ هزار و ۶۰۰ واحد مربوط به اداره کل راه و شهرسازی فارس، شش هزار و ۹۰۰ واحد آن مربوط به اداره کل راه و شهرسازی لارستان، ۳۰ هزار واحد مربوط به بنیاد مسکن و ۲۴ هزار و ۵۰۰ واحد مربوط به شهر جدید صدرا است.

پرونده باز مسکن مهر در استان فارس؛ گلایه ساکنان مسکن مهر نورآباد از معابر خاکی

در شهرستان ممسنی یکی از شهر‌هایی است که در برخی از امکانات اجتماعی نیازمند توجه ویژه است. پروژه مسکن مهر این شهر اواخر دهه ۸۰ احداث شده و با وجود اینکه به گفته اهالی این واحد‌ها از حدود سال ۹۰ به متقاضیان تحویل شده، اما هنوز برخی از مشکلات آن برطرف نشده است.

مشکلات مسکن مهر همچنان باقی است

مجتبی شجاعیان یکی از اهالی مسکن مهر شهر نورآباد به برخی از این مشکلات اشاره کرد. به گفته وی عدم روشنایی معابر در این برخی از مجتمع‌های مسکونی از مهم‌ترین مشکلات است به گونه‌ای از زمان تاریک شدن هوا امکان تردد به سختی امکانپذیر است.

خاکی بودن معابر دیگر موضوعی است که این شهروند نورآبادی مطرح می‌کند. به گفته وی اگر یک بار باران ببارد تمام کوچه پر از گل و لای می‌شود و امکان تردد برای ساکنین با مشکل مواجه می‌شود.

نداشتن نگهبان و نداشتن مکانی برای قرار دادن زباله‌ها بخش دیگری از مشکلات ساکنین مجتمع مسکن مهر شهر نورآباد است که آقای شجاعیان مطرح می‌کند. به گفته قول و وعده‌هایی برای اصلاح امور داده شده، اما هنوز هیچیک به سرانجام نرسیده است.

داوود ایوبی، فرماندار شهرستان ممسنی با تائید مشکلات مجتمع مسکن مهر شهر نورآباد به بخشی از اقداماتی که قرار است برای بهبود اوضاع انجام شود، اشاره می‌کند.

پرونده باز مسکن مهر در استان فارس؛ گلایه ساکنان مسکن مهر نورآباد از معابر خاکی

بهسازی معابر مسکن مهر نورآباد

به گفته وی ۱۷ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و آسفالت ورودی و خروجی پروژه مسکن مهر این شهر در نظر گرفته شده که از محل این اعتبار، بهسازی مسیر‌های ورودی و خروجی منتهی به پروژه مسکن مهر ۸۰ واحدی یاسین، ۶۷ واحدی پور ساز، ۶۴ واحدی باغ بهشت، ۶۴ واحدی کمیته امداد، ۱۶۷ واحدی امام رضا (ع) و ۶۴ واحدی جانبازان انجام می‌شود.

ایوبی همچنین از وعده وزارت راه و شهرسازی برای بهبود شرایط ساکنان پروژه مسکن مهر سخن می‌گوید تا خدمات بهتری به مردم ساکن این مجتمع‌ها ارائه شود.

به گفته وی هزار و ۱۰۲ واحد مسکن از طریق وزارت راه و شهرسازی به عنوان مسکن مهر احداث شده که تلاش شده از اعتبارات شهرستانی برای حل مشکلات آن‌ها تخصیص داده شود.

فرماندار ممسنی همچنین از اقدامات بهسازی بافت فرسوده شهر نورآباد خبر می‌دهد که به گفته وی ۳ هزار واحد فرسوده در هسته مرکزی شهر قرار دارد و برای نوسازی آن‌ها تسهیلاتی به ساکنین این بخش‌ها داده می‌شود.

به گفته ایوبی ارائه تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با بهره ۴ درصد و تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با بهره ۱۸ درصد بخشی از اقداماتی است که برای نوسازی این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

با وجود اهمیت مسکن مهر در خانه‌دار شدن بسیاری از اقشار کم درآمد، اما وجود برخی از مشکلاتی که در اغلب این پروژه‌ها می‌توان دید ایجاب می‌کند که گام‌های جدی‌تری برای حل مشکلات از سوی مسئولان امر برداشته شود تا ساکنان این پروژه‌ها آسایش بیشتری را تجربه کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر