کد خبر: ۶۹۷۸۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
معاون وزیر علوم مطرح کرد؛

صدیقی گفت: دانشجویان باید آزادی عمل در انتخاب دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشند.

دانشگاه‌های تک جنسیتی، حق انتخابی برای خانواده‌هابه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در بازدید از دانشگاه کوثر، وجود دانشگاه‌های تک جنستی را یک حق انتخاب برای دانشجویان دانست و افزود: با توجه به وجود اقوام و فرهنگ‌های متنوع در کشور و بنا بر خواسته و تمایل برخی از خانواده‌ها دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور ایجاد شده است.

وی بر توسعه دانشگاه‌های تک جنستی به‌خصوص برای بانوان تاکید کرد و گفت: دانشجویان باید آزادی عمل در انتخاب دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشند.

دانشگاه کوثر نیازمند کمک است

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: دانشگاه کوثر در زمینه‌های مختلف از جمله فضای فیزیکی، خوابگاهی، ورزشی نیاز به کمک و حمایت دارد و پیگیر‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی از لزوم همراهی، همفکری و انسجام برای استفاده از زیرساخت‌های موجود در خراسان شمالی برای بهبود شرایط دانشگاه کوثر سخن گفت و افزود: به علت کمبود فضا، محدودیت‌هایی در دانشگاه کوثر وجود دارد که تلاش می‌کنیم در حوزه دانشجویی تا حد امکان مشکلات حل شود.

در ادامه ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه کوثر باید از طریق بودجه سه‌درصدی توسعه متوازن که برای استان‌هایی مانند خراسان شمالی اختصاص پیدا می‌کند، برای اجاره املاک استفاده کند و این امر نیازمند رایزنی با مدیران استان است.

همچنین علیرضا حسینی رئیس دانشگاه کوثر اظهار کرد: سال ۹۷ پنج خوابگاه دانشجویی راه‌اندازی و تجهیز شده و اکنون نیاز به اهتمام ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارد.

وی با بیان اینکه موافقت اصوالی تاسیس دانشگاه کوثر در سال ۹۰ و مجوز قطعی آن سال ۹۱ صادر شد، افزود: هم اکنون بیش از ۲ هزار و ۸۳۰ دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

حسینی تصریح کرد: روند ساخت سایت دانشگاه کوثر سال ۹۳ آغاز شد که اعتبار اولیه آن از محل منابع سفر مقام معظم رهبری تامین شد و تاکنون با صرف بیش از ۵۵ میلیارد ریال، حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

کمبود فضای آموزشی در تنها مرکز آموزش عالی تک جنسیتی شرق کشور

وی با اعلام اینکه دانشگاه کوثر به عنوان تنها مرکز آموزش عالی تک جنسیتی شرق کشور با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است، ادامه داد: اکنون این دانشگاه برای جبران کمبود فضای آموزشی، اداری و نیز خوابگاهی به ناگزیر از فضا‌های استیجاری استفاده می‌کند و با اشاره به توانایی بالای این دانشگاه از نظر علمی و نرم‌افزاری، خواستار مساعدت دستگاه‌های مختلف استان برای رفع نیاز‌های فیزیکی این دانشگاه شد.

حسینی ادامه داد: سال ۹۷ پنج ساختمان خوابگاه برای رفاه حال دانشجویان غیر بومی تجهیز شد و در سال جدید درصدد راه‌اندازی و تجهیز ۲ خوابگاه دیگر هستیم و همه خوابگاه‌ها مجهز به اتاق مشاوره، تربیت بدنی و بوفه هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر