کد خبر: ۶۹۷۹۱۵۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
به زودی؛

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان گفت: انجمن هنر‌های نمایشی کانون در استان به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

وحید کیانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در حاشیه برگزاری کارگاه آموزش کارگردانی تئاتر و نمایش عروسکی در اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: نخستین برنامه انجمن هنر‌های نمایشی تقویت دانش علمی و عملی مربیان و اعضا ارشد از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزش هنری است و بر همین اساس با همکاری معاونت فرهنگی کانون کشور با دعوت از آزاده انصاری مدرس کارگردانی تئاتر و نمایش عروسکی دوره‌ی آموزشی سه روزه ویژه مربیان و اعضای ارشد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان به میزبانی مرکز فرهنگی هنری کانون شماره یک اهواز برگزار شد.

وی با اشاره به این‌که نخستین کارگاه آموزشی پیش از راه‌اندازی انجمن هنر‌های نمایشی کانون خوزستان بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷ با موضوع نویسندگی نمایشنامه با حضور امیر مشهدی عباس در اهواز برگزار شده بود بیان داشت: انجمن هنر‌های نمایشی کانون پرورش فکری یکی از انجمن‌های ۱۰ گانه تخصصی است که بر اساس سیاست‌های فرهنگی سال ۱۳۹۷ کانون و برای تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در میان نوجوانان و همچنین تمرین کار گروهی و حضور پررنگ‌تر در اجتماع برنامه ریزی شده است و قرار است تا علاوه بر کشف استعداد‌های این حوزه، بسترساز برگزاری جشنواره نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشد.

کیانی تصریح کرد: نخستین انجمن هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با موضوع عکاسی ابتدای سال ۱۳۹۸ در شهرستان اهواز راه‌اندازی شده است و در سال جاری انجمن‌های خوشنویسی، نقاشی، سرود، هنر‌های تجسمی و سینمای نوجوان نیز در شهر‌های مختلف استان راه‌اندازی می‌شوند.

ارتقا سطح کیفی تولیدات نمایشی کانون خوزستان، اولویت مرکز آفرینش‌های هنری است

مریم فهیم پور، کارشناس هنر‌های نمایشی کانون خوزستان در حاشیه برگزاری کارگاه آموزش کارگردانی تئاتر و نمایش عروسکی در اهواز افزود: ارتقا سطح کیفی تولیدات نمایشی کانون پرورش فکری خوزستان، اولویت مرکز آفرینش‌های هنری است.

وی با تأکید بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مربیان و اعضای ارشد کانون به‌صورت هر دو ماه یک‌بار در استان خوزستان اذعان داشت: در این دوره آموزشی مربیان و اعضا ارشد کانون با نحوه کارگردانی و شیوه ایده پردازی در کارگردانی، تکنیک، شناسایی نیاز‌ها و چالش‌ها، برنامه‌ریزی و طراحی تمرین، انتخاب بازیگر و بازی دهندگی عروسکی و تمرین بر اساس میزانسن و تم در نمایشنامه آشنا شدند.

فهیم پور پیرامون شیوه انتخاب مربیان و اعضا شرکت‌کننده در دوره‌های آموزشی انجمن‌های نمایش کانون خوزستان اظهار کرد: هدف اصلی ما ایجاد تمرکز کانونی است تا افرادی که در زمینه هنر‌های نمایشی در کل مراکز استان فعال هستند بتوانند به‌صورت متمرکز و برنامه‌ریزی شده این کار را ادامه و انجام دهند.

این کارشناس هنری یادآور شد: انجمن هنر‌های نمایشی بیشتر تسهیل‌گر است تا از بخش‌ها و توانمندی‌های مختلف کانون بتوانیم استفاده کنیم تا متصدیان و علاقه‌مندان این حوزه بتوانند فعالیت‌های نمایشی‌شان را داشته باشند، به تولید برسانند و این تولیدات را اجرا کنند.

انتهای پیام/گ

برگزاری انجمن هنر‌های نمایشی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر