کد خبر: ۶۹۷۹۴۲۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

رییس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از افزایش آمار خانه‌های نیازمند ساخت و تعمیر در مناطق سیل زده خوزستان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حامد روحانی رییس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: ارزیابی اولیه نشان می‌داد که در جریان سیلاب فروردین امسال یک هزار و ۵۴۲ واحد روستایی در خوزستان تخریب و به ۸ هزار و ۴۵۰ واحد روستایی آسیب رسید و ۸۴ واحد مسکونی شهری زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، تخریب و به یک هزار و ۱۱۲ واحد آسیب جدی وارد شد، ولی هم اکنون شمار منازل نیازمند برای احداث و تعمیری در مناطق سیل زده خوزستان افزایش داشته است.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته ۳ هزار و ۳۵۱ واحد مسکونی در خوزستان نیاز به احداث، و ۱۲ هزار و ۶۵۰ واحد در مناطق روستایی و شهری نیاز به تعمیر دارند.

روحانی اظهار داشت: احتمال دارد شمار منازل تخریبی و احداثی ناشی از سیل اخیر خوزستان در ارزیابی‌های آینده افزایش یابد.

رییس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه با اشاره به اینکه عملیات بازسازی منازل تعمیری در خوزستان آغاز شده،گفت: عملیات بازسازی ۴ هزار و ۱۴۸و احد تعمیری آغاز شده و ۲۰۰ واحد آن به پایان رسیده است.

به گفته وی تاکنون ۱۰ هزار و ۴۲۱ پرونده واحد‌های مسکونی روستایی و شهری خوزستان آسیب دیده از سیل به بانک‌ها رفته که از این تعداد یک هزار و ۵۸۷ پرونده منجر به عقد قرار داد و به یک هزار و ۲۰۰ نفر نیز تسهیلات پرداخت شده است.

طبق مصوبه هیات دولت قرار است به هر خانوار خسارت دیده ناشی از سیلاب، ۵۰ میلیون ریال کمک بدون عوض معیشتی و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه پرداخت شود. طبق همین مصوبه، برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بدون عوض پرداخت شود که این مبلغ در مناطق شهری ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بدون عوض است.

رییس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه با اشاره به اینکه روند همکاری بانک‌های در خوزستان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به شروع شده ابراز امیدواری کرد تا پایان هفته جاری تعداد بیشتری از پرونده‌های ارسالی بنیاد مسکن منجر به عقد قرارداد شود.

رییس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تاکنون ۱۱۵ میلیارد ریال وام بدون عوض معیشتی و تعمیری از سوی بنیاد مسکن به ساکنان سیل زده خوزستان پرداخت شده است.

روحانی با بیان اینکه سقف وام معیشتی و تعمیری بدون عوض بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون ریال است افزود: پرداخت وام بدون عوض همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ن

آمار منازل نیازمند ساخت و تعمیر در مناطق سیل زده

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر