کد خبر: ۶۹۷۹۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی:

انصاری درباره آخرین وضعیت پرونده قاچاق ۴۶ هزار کولر گازی در اهواز توضیحاتی داد.

حکم پرونده قاچاق ۴۶ هزار کولر گازی در اهواز متوقف نشده استبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، جمال انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه که صبح امروز (سه شنبه) در محل مجتمع شهید بهشتی برگزار شد در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده قاچاق ۴۶ هزار کولر گازی در اهواز اظهار کرد: پرونده در فرآیند اجراست و دستورات اجرایی لازم برای آن صادر شده است و هیچ مانع دستوری، حقوقی یا توجیه برای توقف وجود ندارد.

وی در رابطه با اظهارات آوایی وزیر دادگستری مبنی بر درخواست گروه کارشناسی برای بررسی اسناد ارائه شده در این پرونده و این مطلب که محکوم مدعی شده است در دادگاه بدوی و تجدید نظر اسناد پذیرفته نشده است، بیان کرد: بررسی این گروه منافاتی با اجرای رای ندارد.

وی افزود: رای در حال حاضر از دید ما یک رای قطعی است و دستور توقفی برای اجرای آن وجود ندارد و به استان مورد نظر هم رای صادر ابلاغ شده است. استان هم فرآیند اجرا اعم از تعیین و تکلیف کالا و وصول جریمه را انجام می‌دهد. وزیر دادگستری مهلتی داده بودند که این مهلت در حال انقضا است و هیچ دستور توقفی در پرونده وجو د ندارد.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا تیم کارشناسی مورد نظر ادعا‌های مطرح شده در این زمینه را وارد دانسته است؟ گفت: از نتیجه کار کارشناسی اطلاع ندارم. در سایر پرونده‌های دیگر که کم و زیادش به دلیل احقاق حق مهم نیست. موضوعی تحت عنوان بررسی کارشناسی یا ماده ۲۳ آیین نامه سازمان تعزیرات داریم که به موجب آن در مورد احکام قطعی‌ که توسط سازمان تعزیرات صادر می‌شود آقای وزیر اجازه دارند بررسی کنند. این بررسی فقط برای الان نیست و در گذشته هم بوده است در آینده هم ممکن است وجود داشته باشد.

وی در رابطه با آخرین وضعیت اصلاح قانون تعزیرات گفت: تقریبا می‌توان گفت اصلاح قانون را داریم؛ از مراجع مختلف مانند مجلس شورای اسلامی و هم شورای هماهنگی اقتصادی قوا و هم انعکاس به مقامات پیگیری می‌کنیم. مستحضرید که ما مرجع اعلام و ارسال و پیگیری و ارسال هستیم. مرجع تعیین تکلیف آن‌ها هستند. نمی‌توان گفت لابی، اما تمام تلاش ما این است که سازمان بتواند به شکل رفتاری خود را پاسخگو‌تر به مردم نشان دهد و این امر نیازمند روزآوری مقررات ماست. این مقررات در گذشته پاسخگو بود، اما با اقتضائات فعلی کمتر پاسخ می‌دهد به همین دلیل مسر هستیم و در دبیرخانه شورای هماهنگی یکسری قوا با دستور مقامات در حال پیگیری هستیم. امیدواریم قبل از پایان عمر مجلس شورای اسلامی به روزآمدی قانون برسیم.

انصاری در رابطه با رای پرونده برنج‌های شهروند بیان کرد: پرونده در حال بررسی است و هنوز رای صادر نشده است، زیرا آن‌ها مدعی انجام کار کارشناسی جامع‌تر بودند، البته کار کارشناسی اولیه که انجام گرفته بود این ادعای مترتب را تایید کرده بود که فرآیندش اطلاع رسانی شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
64000 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر