کد خبر: ۶۹۷۹۵۷۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال اعتبارات آبخیزداری استان اردبیل با سه برابر افزایش نسبت به سال گذشته به ۴۵ میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در حالی که اعتبارات اختصاص یافته به استان در سال ۹۷ در حوزه آبخیزداری به میزان ۱۵ میلیارد تومان بوده امسال شاهد افزایش مناسب این اعتبارات هستیم به طوری که امسال اعتبارات آبخیزداری در استان اردبیل با سه برابر افزایش نسبت به سال گذشته به ۴۵ میلیارد تومان رسید.

وی جذب تمامی اعتبارات اختصاص یافته را از مهمترین اولویت‌های برشمرد و بیان کرد: با توجه به نقش اجرای پروژه‌های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک، وقوع سیلاب، کاهش منابع آب زیرزمینی و هدررفت سرمایه‌های ملی تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان زمینه برای تخصیص اعتبارات در این حوزه را فراهم آوریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح‌های آبخیزداری در ۱۱ حوزه استان در سال گذشته تصریح کرد: وقوع سیلاب‌های اوایل امسال در کشور ضرورت اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری را بیش از گذشته نمایان کرده و باید این مهم جدی گرفته شود.

هدایت گفت: از مهمترین خطراتی که استان را به دلیل بی‌توجهی به حوزه آبخیزداری تهدید می‌کند از بین رفتن غنای خاک در بخش زراعت و باغ است که می‌تواند بازدهی در این بخش را با چالش روبه‌رو کند که با اجرای طرح‌های آبخیزداری می‌توانیم از این چالش‌ها و مخاطرات جلوگیری کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری در اختصاص اعتبارات مناسب از سال گذشته از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در کشور افزود: با جذب این اعتبارات باید در زمینه مهار آب‌های سطحی و عملیات آبخیزداری اعم از بیولوژیکی، مکانیکی و بیومکانیکی در استان اقدام کرده و شاهد کاهش خطرات احتمالی باشیم.

انتهای پیام/ ع

ضرورت اجرای طرح های آبخیزداری در کشور

 

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر