کد خبر: ۶۹۷۹۷۴۹
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
کد خبر : ۶۹۷۹۷۴۹

جانشین فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری متهم به سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیرمجاز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ريال از حساب شهروندان در قائم شهر خبر داد.

سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی جانشین فرمانده انتظامی مازندران در گفت و گو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: در پى مراجعه تعدادی از شهروندان قائم شهری به پلیس و طرح شکایت مبنى بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان، رسیدگى به موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتای قائم شهر در تحقیقات اولیه به سرنخ‌هایی از وجود ارتباط بین برداشت هاى غیر مجاز با دستگاه اسکیمر که وسیله‌ای برای کپی اطلاعات کارت‌های بانکی است، رسیدند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران، گفت: کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات از مال باختگان دریافتند، کلیه مال باختگان طی ۱۰ روز گذشته با مراجعه به یک واحد صنفی عرضه فست فود و خرید با کارت بانکی از حسابشان برداشت غیر مجاز صورت گرفته که با دریافت این اطلاعات، این واحد صنفی شناسایی شد.

سرهنگ مفخمی افزود: با شناسایی مالک و متصدی این واحد صنفی و انجام تحقیقات از آنان، ماموران موفق شدند، متهم به سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب مشتریان این واحد صنفی را که مسئولیت نصب و راه اندازی سامانه الکترونیکی نوبت دهی در این فروشگاه را بر عهده داشته، شناسایی کردند و با هماهنگی قضائی در عملیات ضربتی این فرد را دستگیر کردند.

وی گفت: در بازرسی از محل سکونت متهم به سرقت اینترنتی، آلات جرم و سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی به همراه ۲ لپ تاپ، یک گوشی آیفون، چاپگر قابل حمل برای جعل کارت‌های بانکی و پرینت آن‌ها کشف شد.

سرهنگ مفخمی با اشاره به کشف ۱۰۰ کارت بانکی و کارت‌های خام که اطلاعات حساب مال باختگان بر روی آن‌ها کپی شده بود به همراه رمز تمام کارت ها، گفت: متهم که داراى سابقه کیفرى متعدد و تحصیلات در حوزه امنیت شبکه رایانه‌ای بوده، پس از دستگیری به بزه انتسابی و برداشت غیرمجاز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ريال از حساب بانکی شهروندان از این طریق اقرار کرد.

وی با هشدار به شهروندان از آنان خواست در زمان خرید با استفاده از دستگاه کارتخوان شخصاً نسبت به وارد کردن رمز کارت بانکی خود اقدام کنند و از در اختیار قرار دادن رمز کارت بانکی خود به متصدیان واحد‌های صنفی جدا خودداری کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران به متصدیان واحد‌های صنفی هشدار داد برای نصب و راه اندازی سامانه‌های الکترونیکی از نمایندگی‌های مجاز خدمات الکترونیکی و رایانه‌ای استفاده کنند و از جذب و به کارگیری افراد ناشناس که بدون مجوز رسمی از سازمان‌های مربوطه اقدام به فعالیت می‌کنند، جدا خودداری کنند.

انتهای پیام/آسارق اینترنتی دستگیر شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر