کد خبر: ۶۹۷۹۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
امروز در مسقط انجام شد؛

حجت الاسلام نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان روز دوشنبه با خانم فدریکا فاوی، سفیر جدید ایتالیا در مسقط و سفیر قزاقستان در عمان دیدار کرد.

سفرای ایران و ایتالیا با یکدیگر گفت‌وگو کردندبه گزارش حوزه سیاست خارجیگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان روز دوشنبه با خانم فدریکا فاوی، سفیر جدید ایتالیا در مسقط در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد.

در این دیدار خانم فاوی بر اهمیت روابط ایتالیا با ایران و دوستی دو کشور تاکید کرد. وی بر حمایت کشورش از برجام تاکید و ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران در برجام باقی بماند.
 
سفیر کشورمان هم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بعد از مذاکرات طولانی برجام را امضا و تعهدات خود را انجام داد به بدعهدی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام و بازگرداندن تحریم‌های غیر قانونی اشاره و اظهار کرد: راه حل رفع مشکلات جاری، بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌های غیر قانونی این کشور علیه ایران است.

 سفرای ایران و ایتالیا در خصوص روابط کشور‌های متبوعشان با عمان نیز به تبادل نظر پرداختند.
 
همچنین، در ادامه دیدارهای حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان پیش‌تر و در روز یکشنبه دوم تیرماه ۹۸ در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط با آقای نجم الدین محمد علی سفیر جدید جمهوری قزاقستان در عمان دیدار و گفتگو کرد.

محمد علی با اشاره به شنیده‌های خود در خصوص فعالیت موثر سفیر جمهوری اسلامی ایران از ایشان درخواست کرد تا با توجه به اینکه وی در آغاز ماموریت خود بسر می‌برد، از راهنمایی‌های لازم جهت تسهیل فعالیت در عمان بهره‌مند گردد که در این خصوص جناب آقای نوری بر آمادگی خود جهت انتقال تجربیات به سفیر جدید قزاقستان تاکید کرد.
 
سفرای ایران و ایتالیا با یکدیگر گفت‌وگو کردند
همچنین در این ملاقات سفرای ایران و قزاقستان به تبادل نظر در مورد روابط خود با عمان نیز پرداختند.


انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر