کد خبر: ۶۹۸۰۲۰۸
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
امیرعبداللهیان:

امیر عبداللهیان گفت: طرح موسوم به معامله قرن بدون محتوا پیشاپیش شکست‌خورده است.

طرح معامله قرن بدون محتوا شکست‌خورده استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان در ابتدا این دیدار با اشاره به تبعات طرح موسوم به معامله قرن گفت: «رژیم صهیونیستی بازنده اصلی خواهد بود، اقدامات نسنجیده رئیس جمهور آمریکا همانند موضوع انتقال پایتخت به بیت المقدس نیز با بی اعتنایی جهانی مواجه شده است».

وی بیان داشت: «این طرح آمریکایی دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نخواهد داشت، بلکه مردم و مقاومت فلسطینی و کشور‌های حامی آن‌ها را در مقابل زیاده‌خواهی صهیونیست‌ها متحدتر خواهد کرد».

امیر عبداللهیان با اشاره به نقش مخرب آمریکا و بعضی از کشور‌های منطقه در بروز چالش‌های عمیق در امور آوارگان فلسطینی گفت: «آمریکا تلاش دارد تا موضوعی به نام آوارگان فلسطینی را از دستور کار خارج کند و با رایزنی و تطمیع برخی از کشورها، می‌خواهد آوارگان فلسطینی در آن کشور‌ها سکونت دائمی داده شوند».

امیر عبداللهیان رفتار‌های غیر مسئولانه بعضی از کشور‌های عربی در به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس را متذکر گردید و تاکید کرد: «عربستان سعودی امارات و بحرین با سیاست نادرست شان در پی این هستند که رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شود البته این سیاست در درون جوامع خودشان نیز به شدت با مخالفت مواجه است».

وی گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع کرده و خواهد کرد».

ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در تهران نیز در این دیدار با اشاره به حمایت‌های موثر رهبر معظم انقلاب از فلسطین و تعلق ابدی قدس به فلسطین، موضع‌گیری رییس‌جمهور آمریکا و برخی از کشور‌های منطقه را سبکسرانه خواند و گفت: «جبهه مقاومت به مقابله با آمریکا و طرح معامله قرن برخاسته است».

وی با بیان اینکه همه کشور‌های اسلامی باید در مقابل این ائتلاف ضد انسانی و فلسطینی متحد باشند تصریح کرد: «جنبش جهاد اسلامی هرگز موضع خود را در زمینه مبارزه با رژیم صهیونیستی و طرح‌های تطمیعی آمریکا تغییر نخواهد داد و ضرورت دارد در این برهه از زمان، اتحاد کامل بین همه گروه‌های فلسطینی به وجود آید».

نماینده جهاد اسلامی در پایان این دیدار خاطر نشان کرد: «اعتقاد راسخ داریم جمهوری اسلامی ایران و خط مقاومت در مقابل طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا و اذناب آن پیروز خواهد شد».

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر