کد خبر: ۶۹۸۰۲۹۷
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
کد خبر : ۶۹۸۰۲۹۷
گروه : زنجان » زنجان
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به وجود زیر ساخت‌های عالی جهت سنجش کیفیت آب شرب در استان زنجان گفت: آب شرب شهر‌های استان زنجان بسیار مطلوب است.

کیفیت آب شرب شهر‌های استان زنجان بسیار مطلوب استبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،علیرضا جزء قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اظهار داشت: کیفیت آب شرب در استان زنجان به دلیل رعایت استاندارد‌ها و اصول بهره برداری و نگهداری و همچنین سنجش‌های بیشمار و نظارت‌های دقیق از سوی آزمایشگاه مرکزی آب شرکت آبفا و وزارت بهداشت به طور مستمر رصد و از ضریب اطمینان بسیار بالایی برخوردار است.

علیرضا جزء قاسمی افزود: تصفیه‌خانه آب زنجان به خاطر شرایط فنی مطلوب و کیفیت بسیار بالای آب خروجی جزو تصفیه‌خانه‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تصفیه‌خانه آب زنجان در پارامتر‌های کیفی آب شامل موارد بیولوژیک، شیمی، فیزیک و فلزات سنگین امتیاز کامل را اخذ و در میانگین وزنی کدورت خارجی از تصفیه خانه و همچنین میانگین حذف در تصفیه خانه بیشترین امتیاز ممکن را کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از کسب رتبه دوم تصفیه‌خانه آب زنجان در بین ۱۲۲ تصفیه‌خانه آب کشور خبر داد و گفت: آزمایشگاه مرکزی آب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز علاوه بر دریافت گواهینامه ISO۱۷۰۲۵ رتبه برتر آزمایشگاه‌های آب کشور را بدست آورده است.

جزء قاسمی میزان مصرف مواد شیمیایی در تصفیه‌خانه آب زنجان را در حد نرمال اعلام کرد و افزود: کفایت استفاده از مواد شیمیایی در تصفیه‌خانه از آیتم‌های اساسی در ارزیابی عملکرد تصفیه‌خانه می‌باشد.

این مسئول به اشاره به اینکه خوشبختانه آب شرب هیچ یک از شهر‌های استان زنجان فلزات سنگین خارج از استاندارد ندارد تصریح کرد: در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست و بر اساس سنجش‌هایی که در آزمایشگاه انجام می‌شود کیفیت آب منابع سطحی و زیرزمینی استان زنجان بسیار مطلوب است.

وی گفت: در صدد هستیم با برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه روند رشد فعلی ادامه یافته و سرعت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ابراز کرد: کیفیت آب شرب خط قرمز ماست و شرکت آبفای استان با تمام تلاش سعی کرده است آبی که تولید و به‌دست مشترکین می‌رساند از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشد.

جزء قاسمی گفت: استان زنجان دارای پنج آزمایشگاه است که این آزمایشگاه‌ها شامل آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفی آب در زنجان، آزمایشگاه میکروبی در شهرستان‌های ابهر و خدابنده، آزمایشگاه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان و ماهنشان است.
 
انتهای پیام/ن
 
 

کسب رتبه دوم تصفیه‌خانه آب زنجان در بین ۱۲۲ تصفیه‌خانه آب کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر