قیمت جهانی نفت امروز(۱۳۹۸/۰۴/۰۵)/ قیمت نفت به بالاترین رقم در ماهه ژوئن رسید

در شرایطی که نگرانی‌ها از تنش‌های میان ایران و آمریکا ادامه دارد، قیمت نفت امروز با بیش از یک درصد جهش به بالاترین رقم در ماهه ژوئن رسید.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۹۱ سنت رسید. پیشتر قیمت نفت برنت تا ۶۶ دلار بالا رفته بود که بالاترین رقم از ابتدای ماه ژوئن تاکنون بوده است.

قیمت نفت خام آمریکا امروز با ۱.۸ درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت اوایل امروز به ۵۹ دلار و ۳ سنت رسیدکه بالاترین رقم حدود یک ماه گذشته بود.

تحلیلگران معتقدند، عامل اصلی رشد قیمت‌ها آمار‌های انستیتوی نفت آمریکا بوده که از کاهش ذخایر نفت خام این کشور خبر داده است.

بر اساس آمار این موسسه، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن با ۷.۵ میلیون بشکه کاهش به ۴۷۴.۵ میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش تنها ۲.۵ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «پس از انتشار گزارش انستیتوی نفت آمریکا قیمت نفت افزایشی شده است... عامل دیگری که رشد قیمت نفت را به همراه داشته، بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و آمریکا بوده است.» آمار‌های انستیتوی نفت آمریکا در حال منتشر می‌شود که تجار به دقت در حال رصد کردن هرگونه اخبار مربوط به تنش‌ها بین ایران و آمریکا و احتمال برخورد نظامی بین دو کشور هستند.


بیشتر بخوانید: قیمت جهانی نفت در ۹۸/۳/۲۹ /برنت از ۶۲ دلار عبور کرد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ادامه جنگ لفظی خود با مقامات ایران دیروز تهدید کرد که اگر ایران بار دیگر به اهداف آمریکایی حمله کند، بخش‌هایی را ایران را نابود خواهد کرد. تهران با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا سیاستمداران این کشور را «معلول ذهنی» خوانده است.

انتهای پیام/

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۹۱ سنت رسید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر