فرمانده سپاه کربلا:

سرنگونی پهپاد جاسوسی توان بالای دفاعی را نشان داد/ساخت ۸۶ مسکن تخریب شده ناشی از سیلاب توسط بسیج

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا براثر توان بالای دفاعی ایران گفت: دشمنان اعتراف کردند که توان مقابله با نیرو‌های مسلح و ملت ایران را ندارند.

سرنگونی پهپاد جاسوسی توان بالای دفاعی را نشان داد/ تعمیر ۲۹۹ مسکنبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سردار محمد حسین بابایی پیش ازظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی امریکا، آن را مصداق عمل به آیه قرانی عنوان کرد و گفت: با سرنگونی پهپاد جاسوسی دشمنان اعتراف کردند که با نیرو‌های مسلح ایران توان مقابله ندارند و نیرو‌های مسلح با پشتیبانی مردم صبور، مقاوم و بصیر ایران اسلامی با استحکام پیش می‌روند.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته در سیلاب توسط نیرو‌های بسیجی با عنوان اینکه دستگاه‌ها موظف به پیگیری مشکلات مردم هستند افزود: نیرو‌های بسیجی پس از وقوع بحران سیل اقدام به امدادرسانی به مردم کرده است و در مراحل مختلف خدمات دهی ارائه کرده است.

بسیج و سپاه برای ساخت واحدهای آسیب دیده آمده است

وی با بیان اینکه میزان خرابی‌ها فهرست شده است گفت: طبق آمار و بررسی‌ها از ۵۵۰ واحد آسیب دیده مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ۳۶۱ واحد تخریبی و مابقی تعمیری بود و بسیج و سپاه برای ساخت این واحد‌ها به کمک بهزیستی و کمیته امداد آمده است.

سردار بابایی با عنوان اینکه سه سال در حال کمک برای ساخت افراد محروم در استان هستیم ،گفت: از زمانی که زمین و نقشه واگذار شود، ساخت مسکن مددجویان سه ماه طول خواهد کشید.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه برخی از آسیب دیدگان از ساخت خانه منصرف شده‌اند و برخی نیز اقدام به تعمیر واحد‌ها کرده‌اند ،گفت: بسیج در راه امدادرسانی به سیل زدگان سستی به خرج نخواهد داد و در بخش واحد‌های تعمیری طبق آمار، ۲۷۴ واحد تاکنون مرمت و تحویل خانوار شد و ۱۵ واحد نیز تا پایان ماه تعمیر می‌شود.

دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای مرمت واحد‌های آسیب دیده هزینه شده است

وی افزود: در مجموع تاکنون ۸۶ واحد خسارت دیده مددجویان برای ساخت به بسیج معرفی شده است که در مرحله پی‌کنی، فونداسیون، تأسیسات و نازک کاری هستیم.

وی با بیان اینکه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی برای مرمت واحد‌های آسیب دیده هزینه شده ،گفت: همچنین در مسئله سیل سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بخش‌های دیگر هزینه کرده‌ایم.

سردار بابایی به مشارکت گروه‌های جهادی در خدمات رسانی به سیل‌زدگان اشاره و اضافه کرد: گروه‌های جهادی استان در پل ذهاب و محرومیت زدایی نقش مهمی در خدمات رسانی داشته اند.

وی شمار گروه‌های جهادی را ۷۹۵ گروه برشمرد و گفت: از این تعداد ۵۱۰ گروه جهادی در حوزه عمرانی فعالیت داشته اند.

فرمانده سپاه کربلا از اعزام ۷۵ مشاور برای سرکشی به خانوار‌های سیل زده برای امداد روحی و روانی خبر داد و گفت: این مشاوران به صورت رایگان و صلواتی فعالیت داشته اند.

وی گفت: امسال ۴۹۳ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در حال ساخت داریم که باید تا شهریورماه به مددجویان تحویل داده شود.

سردار بابایی نقش مردم را در موضوع هنجار‌ها بسیار مهم و ارزنده برشمرد و گفت: اگرچه تشکیلات حاکمیتی در پیشگیری از ناهنجاری‌ها و رعایت حفظ عفاف و حجاب وظیفه دارند، اما مردم نیز باید در این زمینه پای کار باشند.

هنجارشکنان لفور شناسایی و دستگیر شدند

فرمانده سپاه کربلا با انتقاد از پخش تصاویر ناهنجاری غیراخلاقی سد لفور در فضای مجازی اظهار داشت: همه هنجارشکنان در این حادثه شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج در کنترل امنیت اخلاقی نقش ارزنده‌ای دارد،گفت: گناه آشکار و کشف حجاب در معابر عمومی به جامعه لطمه می‌زند و باید از آن پیشگیری کرد و نباید اجازه داد مظاهر فساد در جامعه رواج یابد.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: هوا فضا ، سپاه
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر