کد خبر: ۶۹۸۰۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

نتایج اولین کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی در سال ۱۳۹۸ از سوی دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی اعلام شد.

بررسی ۱۳۷ پرونده در کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی ۱۳۷ پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این تعداد، ۵۰ پرونده ثبتی و ۸۷ پرونده خواستار مجوز تولید از دبیرخانه شورا بودند.

بر همین اساس از مجموع پرونده‌های ثبتی، ۳۴ پرونده از نظر ثبت بلامانع تشخیص داده شد. از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی‌ها، ۳ پرونده حرکتی مهارتی، ۱۱ پرونده در گروه آموزشی و کمک آموزشی، ۱۲ پرونده در گروه فکری، ۲ پرونده در گروه فرهنگی‌هنری، ۱ پرونده کمک درمانی و ۱ پرونده در گروه الکترونیکی و رایانه‌ای قرار گرفت.

در عین حال ۸۹ پرونده نیز مجوز تولید دریافت کردند و ۱۰ پرونده برای بررسی بیشتر به کمیسیون بعد انتقال یافت و ۴ پرونده رای نیاورد.

پرونده‌های متقاضی مجوز تولید در این کمیسیون از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی؛ ۱۷ پرونده حرکتی مهارتی، ۵۳ پرونده فکری، ۱۶ پرونده آموزشی و کمک آموزشی و ۳ پرونده در گروه فرهنگی هنری قرار گرفت.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های ارجاع شده به کمیسیون در ۶ گروه مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرند که این گروه‌ها شامل ‌حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی هنری، کمک درمانی و الکترونیکی و رایانه‌ای است.

دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب‌بازی به جامعه تولید کنندگان است تا سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد، امری که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارهای تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر