کد خبر: ۶۹۸۱۰۱۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ضرر ماری جوانا وگل ۴۰۰ برابر حشیش است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، ارسطو ترکمان منش به مناسبت پنجم تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران افزود: باور‌های غلطی وجود دارد که مواد یاد شده به علت ریشه گیاهی اعتیادآور نیستند و شادابی به دنبال دارند، درحالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد ضرر این مواد ۴۰۰ برابر حشیش است.

وی بیان کرد: ماری جوانا و گل دو ماده مخدری هستند که در بین جوانان و نوجوانان این استان به علت باور‌های غلط بیشترین تقاضا را دارند.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر ادامه داد: با توجه به اینکه ماده گل از سال گذشته وارد استان بوشهر شده خانواده‌ها باید آگاهی‌های لازم در خصوص این ماده مخدر را داشته باشند.

ترکمان منش تصریح کرد: ۹۸.۵ درصد افراد استان سالم و عاری از مصرف مواد مخدر هستند و می‌طلبد با همکاری همدیگر و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، افرادی را که در معرض آسیب قرار دارند از خطر مواد مخدر حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه پارسال ۲۱ تن و ۶۵۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف و ۵۲ باند متلاشی شد، افزود: ۶۵ درصد کشفیات در حوزه آبی بوده و محموله‌ها به سمت کشور‌های حاشیه خلیج فارس و استان‌های عمق کشور بارگیری شده بودند.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر تصریح کرد: در سه ماه نخست امسال چهار هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف و۱۰ باند مواد مخدر در این مدت متلاشی شده است.

ترکمان منش یادآور شد: در گذشته محموله‌های مواد مخدر در استان در وزن‌های کمتری جابه جا می‌شد، اما امروز به دلیل تغییر مسیر ترانزیت مواد مخدر از خشکی به دریا وزن محموله‌ها تغییر کرده به نحوی که بیشتر محموله‌های کشف شده در استان کمتر ۲۰۰ کیلو گرم نیستند.

وی ادامه داد: در این مدت ۶۴۶ نفر مرتبط با مواد مخدر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر همچنین اشاره کرد: ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار عدد قرص روان گردان از کشور‌های عربی در قالب پوشش محموله کالا وارد استان شده و اداره کل بنادر و دریانوردی استان آن‌ها را شناسایی و توقیف کرده است.

ترکمان منش گفت: باتوجه به باور‌های غلطی که در جامعه ایجاد شده مبنی بر اینکه قرص‌های روان گردان می‌توانند در درک مفاهیم و شب بیداری موثر هستند، همزمان با آغاز امتحانات استفاده از این قرص‌ها در خوابگاه‌ها دانشجویی و اماکن شبانه روزی و مدارس بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/ک

کشف بیش از چهار تن مواد مخدر در استان بوشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر