کد خبر: ۶۹۸۵۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت : در مراسم اربعین حدود سه میلیون نفر (رفت و برگشت) که از مرز مهران ایلام به کربلای معلای مشرف می‌شوند از استان کرمانشاه عبور می‌کنند .

به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازکرمانشاه ،بهمن صحرایی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت : در مراسم اربعین حدود سه میلیون نفر (رفت و برگشت) که از مرز مهران ایلام به کربلای معلای مشرف می‌شوند از استان کرمانشاه عبور می‌کنند که این از اهمیت موکب ها، سالن‌ها و موقعیت ارتباطی استان در این مراسم باشکوه خبر می‌دهد.

وی در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات فرمانداری؛ با ابراز امیدواری نسبت به بازگشایی مرز خسروی کرمانشاه برای عبور زوار اربعین گفت : در سال گذشته حدود ۴۰ درصد موکب‌های استان نسبت به سال ۹۶ افزایش یافت که این نشان از ارادت و اشتیاق مردم کرمانشاه به خدمت گذاری به ائمه اطهار و زوار امام حسین (ع) است.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم کرمانشاه سال گذشته ۱۲ موکب نیز در کشور عراق برپا کردند، از کسانی که نیت برپایی موکب در سال جاری را دارند خواست برای گرفتن مجوز به ستاد عتبات و عالیات استان مراجعه و ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه مردم کرمانشاه در کمک به بازسازی عتبات عالیات جزء استان‌های برتر کشور هستند، افزود: با کمک نزولات مردم کرمانشاه فاز اول از سه فاز شبستان حضرت زینب (س) در حرم امام حسین (ع) که سهمیه مردم کرمانشاه است در حال ساخت و ساز است که امیدواریم تا یکسال و نیم دیگر کار احداث آن به پایان برسد.

صحرایی در ادامه تاکید کرد: در بحث بازسازی عتبات عالیات ائمه اطهار (ع) در عراق حتی یک ریال هم از دولت‌های عراق و ایران گرفته نشده بلکه همه با کمک‌های مردمی ساخته می‌شود مردم به جوسازی‌ها و تبلیغات دشمنان توجه نکنند.

 

 

انتهای پیام/د

اهمیت موکب ها، سالن‌ها و موقعیت ارتباطی استان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر