کد خبر: ۶۹۸۶۵۴۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

شاخص‌ترین رشته ورزشی رزمی در استان قم با درخشش ملی‌پوش پرافتخار خود موفق به کسب سهمیه اعزام به مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی مردان آسیا شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ کاراته قم که از دهه ۱۳۷۰ تا کنون با عملکرد موفق ستاره‌های درخشان خود نظیر عموزاده، آشتیان، جعفری، عبدالحسینی و کتیرایی موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ میادین آسیایی و جهانی مختلف شده، اکنون با درخشش امیر مهدی‌زاده کسب افتخار می‌کند.

مهدی‌زاده که مدال‌های رنگارنگ و متنوعی از مسابقات داخلی و برون‌مرزی یک دهه اخیر کسب کرده، در یک سال اخیر ناکامی‌های زیادی را پشت‌سر گذاشت، ولی با حضور موفق در رقابت‌های انتخابی تیم ملی بزرگسالان ایران سهمیه اعزام به مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا را به دست آورد.

این در حالی است که پیکار‌های ۲۰۱۹ کاراته قهرمانی آسیا به میزبانی کشور ازبکستان برگزار می‌شود و به همین منظور رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته بزرگسالان در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد تا ترکیب کومیته تیمی و انفرادی اعزامی ایران به این مسابقات مشخص شود.

رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته در اوزان منهای ۵۵، ۶۰، ۶۷، ۷۵، ۸۴ و به اضافه ۸۴ کیلوگرم به انجام رسید و امیر مهدی‌زاده در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم بعد از کسب سه پیروزی در مسابقات انتخابی تیم ملی بار دیگر برای کاراته استان قم سهمیه اعزام به رقابت‌ةای آسیایی را به دست آورد.

نفرات اعزامی ایران به رقابت‌های ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم رضا روشن، وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مجید حسن‌نیا، وزن منهای ۶۷ کیلوگرم امیر مهدی‌زاده، وزن منهای ۷۵ کیلوگرم بهمن عسگری، وزن منهای ۸۴ کیلوگرم ذبیح‌الله پورشیب و وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم سجاد گنج‌زاده هستند.

مهدی‌زاده در حالی موفق به کسب سهمیه اعزام به رقابت‌های ۲۰۱۹ کاراته قهرمانی مردان آسیا شد که در سال ۲۰۱۱ موفق به کسب مدال برنز آسیا و در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ موفق به کسب دو مدال طلای کاراته مردان قاره کهن شده و یکی از پرافتخارترین کاراته‌کا‌های ایرانی در آسیا به شمار می‌رود.

در شرایطی که ترکیب کومیته تیمی ایران شامل ذبیح‌الله پورشیب، سجاد گنج‌زاده، علی‌اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی، صالح اباذری، مهدی قراری‌زاده و باربد صداقت هستند، اردوی آماده‌سازی تیم ملی کاراته برای حضور موفق در پیکار‌های آسیایی از امروز در آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود.

انتهای پیام/الف

کاراته قم آسیایی شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر