کد خبر: ۶۹۸۷۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
معاون هماهنگ‌کننده نزاجا:

اجرای ۲۰ طرح تغییرات ساختاری در نیروی زمینی ارتش / تیپ‌های پیاده و تکاور به معاون هماهنگ‌کننده نزاجا با اشاره به اجرای ۲۰ طرح ‌تغییراتی در نیروی زمینی ارتش ‌گفت: بر‌اساس این تغییرات، تیپ‌های پیاده و تکاور به نیروهای واکنش سریع و هجومی تبدیل شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ علی جهانشاهی  نیرو‌های مسلح صبح امروز در صبحگاه و مراسم «تیپ ۲۵ واکنش سریع نیروی مخصوص ارتش» پس از انتقال از پسوه آذربایجان غربی به تبریز، با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) فرمود که همه ارتشی‌ها و سپاهیان سربازان امام زمان هستند اظهار داشت: همه نیرو‌های مسلح به خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ایران در یکی از ژئوپلوتیکی‌ترین و حساس‌ترین منطقه جهان قرار دارد افزود: علاوه بر خود ایران، ما با ۶ حوزه ژئوپولوتیک و حساس خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند، قفقاز و آناتولی، فلات ایران، آسیای مرکزی و دریای خزر مجاورت داریم و این اهمیت ایران را در دنیا برجسته‌تر کرده است.

معاون هماهنگ‌کننده نزاجا با اشاره به اینکه هرکدام از این مناطق ویژگی و موقعیت حساسی دارد و همواره در طول تاریخ خود مورد وسوسه و تهدید مستکبرین بوده است، گفت: در جنگ اول و دوم جهانی و بعد از سلطه انگلیس و تسلط آمریکا با حضور ۶۰ هزار مستشار نظامی، ایران همواره مورد تهدید بوده است.

امیر جهانشاهی پیروزی انقلاب اسلامی را موجب به خطر افتادن منافع آمریکا در منطقه و سقوط ژاندارم استبداد در خاورمیانه شد، ابراز داشت: آمریکا از روش‌های مختلف برای تضعیف و براندازی نظام اسلامی استفاده کرد. از درگیری گنبد و ترکمن صحرا و کردستان تا جنگ تحمیلی، به لطف خداوند و با وحدت نیرو‌های مسلح و پشتیبانی مردم، ارتش تا بن دندان مسلح جهان به نمایندگی صدام را از کشور بیرون کرده و درس عبرتی به صدام و صدامیان دادیم.

وی با تاکید بر اینکه بعد از جنگ تحمیلی هم آمریکا به بهانه‌های مختلف از حقوق بشر تا حقوق هسته‌ای برای تضعیف ایران اقدام کرد ادامه داد: دشمن از حربه تحریم اقتصادی هم استفاده کرد و به نتیجه نرسید، ولی باید همواره در بعد نظامی، ارتش آمادگی و بازدارندگی لازم را داشته باشد.

معاون هماهنگ‌کننده نزاجا، حکم مقام معظم رهبری به فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ حیدری را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: بر اساس این حکم، ارتقای چابکی و تحرک و کارآمدی مورد تاکید بوده لذا بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری در نیروی زمینی ارتش تصویب و ابلاغ شد و ۳۰ طرح «لبیک یا امام خامنه‌ای» در جهت ارتقای معیشت و روحیه و آمادگی رزمی و آموزش نیروی زمینی اجرا شد.

وی برخی از طرح‌های تغییر ساختاری ارتش را یادآور شد و گفت: بر اساس این تغییرات، تیپ‌های پیاده و تکاور به نیرو‌های واکنش سریع و هجومی تبدیل شد و برخی قرارگاه‌های تاکتیکی به قرارگاه‌های عملیاتی تبدیل شدند.

امیر جهانشاهی ادامه داد: با این تغییرات ساختاری در آذربایجان شرقی که یکی از حساس‌ترین استان‌ها است، ساختار‌های خوبی پدید آمد و علاوه بر انتقال تیپ واکنش سریع نیروی مخصوص ارتش در شمالغرب به تبریز، قرارگاه «تاکتیکی» لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان به قرارگاه «عملیاتی» ارتقا یافت. این لشکر در ۸ سال دفاع مقدس و قبل از آن در سرکوبی دشمنان نقش‌آفرینی کرده و در ۳۰ عملیات دفاع مقدس حضور داشت که ۷ هزار شهید و ۲۵ هزار جانباز تقدیم انقلاب و اسلام کرده است. این لشکر با ارتقا به قرارگاه عملیاتی به یکی از ۵ قرارگاه عملیاتی تبدیل شدند.

معاون هماهنگ کننده نزاجا، با اشاره به اینکه تبریز نیاز به تیپ واکنش سریع و نیروی مخصوص داشت تا شمالغرب را پوشش دهد لذا از پسوه به این شهر منتقل شد خاطر‌نشان کرد: این تیپ از تیپ‌های مقتدر و تکاور در دوران دفاع مقدس بود. نیروی مخصوص با تدبیر حضرت امام تشکیل شد و شهدای سرافرازی را تقدیم انقلاب کرد که بعد از جنگ مأموریت‌های مهمی داشت که نمونه بارز اقتدار این تیپ و آمادگی بالای آن، شرکت در اقتدار ۹۷ بود.

وی تشریح کرد: این تیپ را به تبریز آوردیم تا از ناوگان ریلی، هوایی و زمینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هر نقطه از شمالغرب و کشور وارد عمل شود و انجام وظیفه کند.

انتهای پیام/ب

توضیحات معاون هماهنگ‌کننده نزاجا درباره تغییرات ساختاری در نیروی زمینی ارتش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر