کد خبر: ۶۹۸۸۳۵۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
کد خبر : ۶۹۸۸۳۵۴
گروه : قم » قم
رهبر شیعیان بحرین عنوان کرد؛

آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: شعار مرگ بر آمریکا لازم است، ولی کافی نیست و باید راهکار‌هایی برای نابودی سلطه آمریکا مورد تاکید باشد و در عمل به آن تاکید شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ آیت‌الله شیخ عیسی قاسم ظهر امروز در کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری که در سالن همایش مدرسه علمیه دارالشفاء برگزارشد،گفت: جامعه غربی برمبنای مادی گرایانه بنا شده و انسان در غرب مادی تعریف شده است.

رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه کرامت ذاتی یک انسان می‌تواند با بصیرت و اعمال او کاهش پیدا کند یا که افزایش یابد، گفت: این مساله در قرآن مورد اشاره قرار گرفته است، حقوق بشر اسلامی بر اساس شناخت الهی انسان است و انسان استعدادی دارد که می‌تواند به کمال مطلق برسد.

وی با اشاره به بی توجهی غرب به انسانیت افزود: اینکه انسان مادی تعریف شود حقوق بشر آن نیز مادی است و اگر خدا را از انسان جدا کنیم انسان تبدیل به حیوان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر جامعه‌ای تفکر الهی نهادینه شود حقوق بشر در آن جامعه براساس مبنای الهی خوهد بود، ادامه داد: اگردر جامعه چنین تفکری نباشد وقوع جنایت‌ها در آن جامعه بعید نیست.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: امتیاز انسان به روح الهی است به همین دلیل انسان برتر از حیوانات شد و انسان با استعدادی که خداوند در وجود او قرار داد می‌تواند که شکوفا شود.

آیت الله عیسی قاسم افزود:همه انسان‌ها محترم بوده و باید حقوق همه انسان‌ها رعایت شود و در احادیث داریم هرکسی به جامعه انسانی خدمت کند ارزش زیادی دارد.

رهبر شیعیان بحرین با تاکید بر اینکه جنایات آمریکا قابل شمارش نیست و شمردن جنایات آمریکا کافی نیست، گفت: شعار مرگ بر آمریکا لازم است، ولی کافی نیست و باید راهکار‌هایی برای نابودی سلطه آمریکا مورد تاکید باشد و در عمل به آن تاکید شود.

انتهای پیام/ح

راهکار‌هایی برای نابودی سلطه آمریکا مورد تاکید باشد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر