کد خبر: ۶۹۹۰۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در زمینه تحریم‌های واشنگتن علیه این کشور مداخله کند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شینهوا، ونزوئلا روز جمعه از میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواست در ارتباط با تحریم‌های تجاری و مالی آمریکا علیه کاراکاس که در حال تضعیف اقتصاد ونزوئلاست وارد عمل شود و در این زمینه مداخله کند.

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه ونزوئلا، ویلیام کاستیلو، معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا، در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سوئیس افزود: این تحریم‌ها در چارچوب تعریف این نهاد از «اقدامات اجباری یکجانبه» قرار می‌گیرد و باید لغو شود.

وی گفت: مطابق با قطعنامه‌های سازمان ملل درباره اقدامات اجباری یکجانبه خواهان پایان فوری این تحریم‌ها هستیم و تحریم‌ها ونزوئلا را برای بازپرداخت بدهی‌های خارجی و ادامه مناسبات تجاری با دیگر کشور‌ها فلج کرده است.

این مقام ونزوئلا تاکید کرد کشورش از اینکه کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل تحریم‌های اقتصادی آمریکا را مسبب تشدید بحران اقتصادی در ونزوئلا و نقض حقوق بشر دانسته است، قدردانی می‌کند و در عین حال با برخی برداشت‌ها در گزارش دفتر باشله که روز پنجشنبه به دنبال سفر وی به ونزوئلا منتشر شد، مخالف است و خواهان اصلاح آنهاست.

ویلیام کاستیلو تصریح کرد: در ونزوئلا بحران بشردوستانه وجود ندارد و ما از مشکلات اقتصادی رنج می‌بریم که ریشه در کاهش بهای نفت و تحریم اقتصادی این کشور دارد.

وی افزود ونزوئلا همچنین قربانی کودتا‌های نافرجام، توطئه‌های ترور و خرابکاری در صنایع کلیدی و مهم این کشور همچون نفت و برق است. به رغم تلاش‌ها برای برقراری ثبات در این کشور، دولت در حال اجرای سیاست‌های اجتماعی به منظور بهبود وضع معیشت مردم از جمله تامین مسکن و مواد غذایی برای آنهاست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر