کد خبر: ۶۹۹۵۸۲۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱

روحانی و مبلغ کاروان زیر سایه خورشید گفت: ترویج سبک زندگی رضوی در سطوح و اقشار مختلف جامعه بالاترین کارکرد برگزاری جشن های زیر سایه خورشید است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت‌الاسلام مقداد ملایی، روحانی کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به منطقه کاشان در جشن مردمی شهروندان شهر بادرود در مسجد امام رضا علیه السلام این شهر با اشاره به این حدیث رضوی «ومن فرج عن مومن فرج الله هم قلبه یوم القیامه» گفت:هر کس امام رضا علیه السلام را دوست دارد باید اخلاق و رفتار و گفتار و کردارش نیز مثل آن حضرت بویژه در رفع هم و غم و گرفتاری مومنین گره گشایی باشد.

وی، با تاکید بر اینکه خدمت به مردم و گره گشایی از مومنین یکی از شاخثه‌های سبک زندگی رضوی است گفت: حجاب و نماز نیز دو موضوع مهم و‌محوری ومورد تاکید دیگر در سبک زندگی رضوی است.

به گفته وی، نمی‌شود گفت عاشق امام رضا علیه السلام هستم، اما آنچه که حضرت دوست دارد انجام نداد و آنچه که نهی کرده است انجام داد.

این مبلغ کاروان زیر سایه خورشید در ادامه بر زیارت از راه دور ثامن الحجج حتی با دادن سلام بعد از نماز‌های پنجگانه و یا قرائت روزانه زیارت امین الله تاکید کرد و گفت: این رسم که بعد از نماز سه سلام به امام حسین (ع)، امام رضا علیه السلام و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سلام می‌دهند رسم زیبایی است.
حجت‌الاسلام ملایی، تاثیری پذیری از رأفت و کرامت رضوی و داشتن این خصایص را در زندگی عامل سعادت و هدایت و موفقیت دانست و گفت:

هر چقدر که اخلاق رضوی را در زندگی بکارگیریم به همان اندازه نیز می‌توانیم به رضایت و عنایت حضرت نزدیک شویم.
وی در پایان با تقدیر از شهروندان بادرودی در استقبال از کاروان زیر سایه خورشید که در این مسجد جمع شدند گفت: امروز که شما در این مسجد توسل کردید و دلتان امام رضایی شد به منزله رواقی از رواق‌های رضوی است.

به گفته وی سراسر ایران با حضور کاروان‌های زیر خورشید و جشن‌های مردمی دهه کرامت رواق رضوی شده است.
شایان ذکر است برنامه‌های حضور کاروان زیر سایه خورشید در شهر بادرود با عیادت از دو بیمار، دیدار با پدر شهید عباسعلی علافیان، آیین استقبال و شرکت در جشن مردمی زیر سایه خورشید در مسجد امام رضا علیه السلام این شهر و در پایان زیارت خدام حرم رضوی در آستان آقا علی عباس (ع) برادر امام رضا علیه السلام برگزار شد.

کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان با حضور در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز، بادرود و شهر و روستا‌های توابع آن و شرکت در جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید تا۲۳ تیر در این منطقه حضور دارد.

برنامه این کاروان در کاشان با حضور در جشن ملی زیر سایه خورشید که در روز یکشنبه ۲۴ تیرماه همراه با آیین اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو در دبیرستان ماندگار امام خمینی کاشان (ره) پایان می‌پذیرد.

کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان متشکل از صادق مروج کاشانی مدیر کاروان، حجت‌الاسلام مقداد ملایی مبلغ و روحانی کاروان، غلامحسین شاهمرادی زاده، مداح و خادم کشیک هفتم کفشداری، علی کوثری فرد خادم دربان کشیک پنجم دربانان و حسین حاجی محمدی خادم کشیک اول کفشداری آستان قدس رضوی است.

انتهای پیام/م

 

سراسر ایران با جشن های زیر سایه خورشید رواق رضوی شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر