کد خبر: ۶۹۹۷۱۹۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
در دیدار روسای دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور عنوان شد؛

آیت الله مکارم شیرازی گفت:اگر همه افراد در هرجایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند،بسیاری از مشکلات موجود در جامعه برطرف می‌ شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید شامگاه چهارشنبه ۱۹ تیرماه در دیدار روسای دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور اظهار کرد: اگر تأملی در تاریخ داشته باشد، هر جنایت و فسادی که در جهان صورت گرفته است از سوی افراد تحصیل کرده و عالم و البته بدور از تقوا صورت گرفته است، هر جایی که علم و دانش اثر بخش بود، تقوای فردی سهم بسزایی داشته است.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان دارای دو رسالت مهم است یکی صِرف دانشگاه بودن و ارتقای علمی انسان‌ها و تربیت انسان‌هایی که آینده نظام تعلیم و تربیت را دربدنه آموزش و پرورش به دست خواهند گرفت.

 آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان با رسالت مهمی که دارد در انجام مأموریت مهم و گرانسنگ خود باید علاوه بر توجه به بُعد علمی و دانشی دانش پژوهان خود نسبت به ارتقا و تقویت بُعد معرفتی آنان برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: نظام ما جمهوری اسلامی است که اگر ۵۰ درصد را جمهوری و ۵۰ درصد را اسلامی بدانیم، بدون تردید رکن دوم بر رکن اول تأثیر گذاری شگرفی دارد و خدای ناکرده اگر دانشگاه‌های ما خالی از تقوا شوند، مصیبت بزرگی دامن جامعه و آینده را خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی‌هایی هستیم همه اش توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است؛ لذا اگر همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند بسیاری از معضلات تو مشکلات موجود در جامعه برطرف می‌شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: شما فرهنگیان شاگردان آینده نظام تعلیم و تربیت را تربیت می‌کنید و اگر می‌خواهید سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنید باید بر روی تقوا و معرفت افزایی دانش آموزان، جوانان و نوجوانان این مرز و بوم کار کنید و برنامه جدّی داشته باشید، رشد علمی و دانشی توأم با تقوا از بروز بسیاری از آسیب‌های آینده جامعه جلوگیری می‌کند.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: شما (فرهنگیان) افراد کلیدی جامعه هستید و امروز من نه تنها با ده‌ها فرهنگی بلکه با نماینده صد‌ها و هزاران نفر دانش آموز در حال صحبت هستم و این ارزش بسیاری دارد؛ لذا قدر خودتان را بدانید.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان گزارشی ازفعالیت‌های این دانشگاه ارائه کرد.

انتهای پیام/ش

دیدار روسای دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور با آیت الله مکارم شیرازی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر