کد خبر: ۶۹۹۸۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
آسایی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی گفت: در مهر ماه اجلاسی با حضور ۲۱ وزیر بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در ایران برگزار می‌شود.

وزرای بهداشت ۲۱ کشور منطقه مدیترانه شرقی مهر ماه به ایران می‌آیندمحمد آسایی اردکانی مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، همکاری با سازمان های بین المللی مستقر در ایران مانند سازمان جهانی بداشت، یونیسف، صندوق جمعیت سازمان ملل یکی از اهداف و برنامه های اصلی اداره کل امور بین الملل است و هر سازمان برنامه ها و بودجه هایی خاصی را به مدت 2 سال با نظر وزارت بهداشت تهیه و تدوین می کند و این برنامه ها ارزیابی می شوند.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی ادامه داد: این سازمان ها می توانند نقش اساسی در اجرای استاندارها و برنامه های وزارت بهداشت در حوزه بین المللی داشته باشند و یکی از برنامه های مهم اداره امور بین الملل ایجاد هم کاری دو یا چند جانبه با کشورهایی است که تمایل دارند با ایران همکاری داشته باشند و ما می توانیم با این کشورها در حوزه سلامت از نظر علم و دانش و تجربه تبادل اطلاعات داشته باشیم و در این بین تفاهم نامه هایی اجرایی و منعقد می شود.

اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در ایران

آسایی با اشاره به برگزاری اجلاس منطقه ای وزاری بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در ایران بیان کرد: در مهر ماه اجلاسی در تهران برگزار می شود و ما از 21 وزیر بهداشت منطقه مدیترانه شرقی دعوت کرده ایم تا در ایران حضور پیدا کنند.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی اظهار کرد: این اجلاس سالانه مهمترین اجلاس حاکمیتی سازمان جهانی بهداشت محسوب می شود و وزیر بهداشت ایران ریاست اجلاس را به عهده دارد و امیدواریم در افتتاحیه اجلاس ریاست محترم جمهور حضور پیدا کنند.

آسایی گفت: در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی مهمترین مسائل منطقه مدیترانه شرقی به بحث و بررسی گذاشته می شود و سازمان بهداشت جهانی اسنادی را تعیین کرده است تا کشورها در مورد آن اظهار نظر کنند و تصمیم هایی که گرفته می شود در یک سال بعد از اجلاس لازم الاجراست و ما برنامه های مختلفی در اجلاس پیش بینی کرده ایم و امیدواریم میزبان خوبی باشیم و مفتخریم که ایران برای سومین بار میزبان وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی است.

انتهای پیام/

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر