کد خبر: ۶۹۹۸۷۳۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱

ام لفته، کسی که سرمربی زمین‌های خاکی اهواز شد و به حمایت از جوانان محروم برخاست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  خوزستان از معدود استان‌هایی است که تیم‌های قوی مانند استقلال خوزستان و فولاد خوزستان را دارد.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

در این میان، حامی و یار دوازدهم که متفاوت از سایر فوتبالیست ها است، زمان آغاز بازی حاضر می‌شود و با تشویق ها و حمایت‌های خود انرژی وافری به تیم ها القا می‌کند. این حامی کسی جز ام لفته، مادربزرگ فوتبالی نیست که با حضور خود در کنار زمین فوتبال جوانان و فوتبالیست ها را تشویق می‌کند.

مادربزرگی که حامی بازیکنان تیم کوی علوی است

ام لفته، حامی تیم فوتبال کوی علوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: من خانواده این بازیکنان را همیشه به مراقبت و حمایت از فرزندانشان توصیه می‌کنم، اگر خانواده و حتی مسئولان حواسشان باشد، فرزندان به بیراهه نمی‌روند و در مسیر درست قدم بر می‌دارند.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

او افزود: این بازیکنان وقتی کسی را در کنار زمین برای تماشای بازی خود مشاهده می‌کنند خوشحال می‌شوند و انگیزه پیدا می‌کنند، به همین دلیل هنگام تمرین نزد آنها می‌روم و تشویقشان می‌کنم، من تا زمانی که زنده هستم و پاهایم حرکت می‌کنند حمایتشان می‌کنم و هر کاری که از من ساخته است برای موفقیت آنها انجام می‌دهم.

ایستادگی و تلاش در کنار محرومیت

ام لفته اضافه کرد: این بچه‌ها برای هدفشان تلاش می‌کنند، در زمستان به دلیل اینکه آب در زمین بازی بالا می‌آید قادر به تمرین نیستند، به همین دلیل در هفته یک بار به زمین‌های مناطق اطراف می‌روند و در آنجا تمرین می‌کنند، من از اینجا از مسئولان خواهشمندم به بچه‌های مناطق محروم نیز توجه کنند و به فکر آنها باشند، زمین بازی مناسب برای آنها ایجاد کنند، لباس و کفش مخصوص ارسال کنند، چراکه این بازیکن‌ها حتی توانایی پرداخت هزینه کرایه برای آمدن به تمرین را ندارند.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

پیشرفت بازیکنان مبتدی

حامی تیم‌های فوتبال افزود: از بین بازیکن‌ها علی دایی را می‌شناسم و او را دوست دارم از خدا می‌خواهم این بچه‌ها نیز پیشرفت کنند و در حد او موفق شوند. من همیشه آنها را مراقبت و حمایت کرده و به آنها برای کنار گذاشتن غرورشان برای کسب موفقیت توصیه می‌کنم.

یار دوازدهم تیم‌های فوتبال درباره موفقیت‌های تیم جوانان کوی علوی گفت: این تیم تاکنون موفقیت‌های زیادی کسب کرده اند و در بازی‌های دوستانه که با تیم‌های مناطق اطراف برگزار می‌شود موفقیت‌های امیدبخشی به دست آورده اند.

ام لفته در ادامه اذعان داشت: این جوانان آرزو دارند به مراتب بالا صعود کنند و همه ما نیز این را برای آنها خواستاریم و تلاش می‌کنیم تا آنها را به رویایشان برسانیم.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

او در خانه کوچک و نقلی خود، اما مملو از عشق محبت، تندیس‌های پیروزی تیم کوی علوی را به همراه عکس بازیکنان به نمایش گذاشته است، تندیس‌هایی که همگی نشان دهنده تلاش، پشتکار، امید و در نهایت موفقیت‌های جوانانی هستند که در مناطق محروم سکونت دارند و کمتر به آنها توجه می‌شود.

۲۰ تیم فوتبال در یک محله

علی مشعلی مربی تیم فوتبال کوی علوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،گفت: مناطق کوی علوی، کوی مندلی، کوی گلدشت، سیاحیه، ملاشیه و عین دو از هر لحاظ ضعیف و جزو مناطق محروم اهواز هستند و از مسئولان انتظار می‌رود بیشتر به این مناطق توجه کنند.

او تصریح کرد: در این محله ۲۰ تیم در رده‌های نونهالان، نودجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان که ۵ زمین بازی وجود دارد که هیچکدام از آنها قابل استفاده نیستند، حتی میله مناسب برای دروازه زمین نداریم و اگر بازیکنان به زمین بخورند امکان صدمه جدی به آنها بسیار زیاد است.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

ام لفته به عنوان حامی اصلی تیم برای همه ما ارزشمند است

مشعلی اظهار کرد: ام لفته به عنوان حامی اصلی تیم برای همه ما ارزشمند است و در این محله بچه‌هایی بوده‌اند که فقط برای تماشای بازی به زمین می‌آمدند که ام لفته با تشویق آنها را به سمت ورزش فوتبال جذب کرد و از آنها خواست بعد از درس و کارهایشان به ورزش بپردازند. در کنار ام لفته مشاور استاندار استان و موسسه خیریه فاطمه زهرا (س) نیز به ما کمک کردند.

مربی تیم کوی علوی در ادامه افزود: موسسه خیریه فاطمه زهرا (س) از بازی بازیکنان بازدید کردند و متوجه محرومیت بچه‌ها شدند و برای آنها لباس ورزشی، کفش، توپ فوتبال و تور ورزشی تهیه کردند و قول دادند زمین بازی را برای آنها مجهز و ایمن کنند.

به گفته او، بچه‌های این مناطق به فوتبال بسیار علاقه‌مند هستند و رویای آنها رسیدن به درجات بالا و موفقیت در این رشته ورزشی است.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

علی مشعلی بیان داشت: در این منطقه، ام لفته برای همه از جمله بازیکنان تیم کوی علوی محبوبیت دارد. او در کنار آموزش به بازیکنان، آنها را نصیحت می‌کند و با توجه به تجربه‌ هایش، راه و روش درست زندگی را به آنها می‌آموزد.

جوانان بازیکن تیم کوی علوی به صراحت می‌گویند: هنگامی که ام لفته برای تماشای بازی آنها به زمین می‌آید روحیه همگی قوی می‌شود و سعی می‌کنند بهترین بازی را از خود نشان دهند. آنها مشتاقانه از برادرزاده ام لفته که با حمایت‌های او از زمین‌های خاکی و تیم‌های محلی به بازی در تیم‌های لیگ دسته یک پیوست تعریف می‌کنند و می‌گویند ام لفته جوانمردانه برادرزاده خود را یاری کرد تا موفق شود و حالا نیز جوانمردانه ما را حمایت می‌کند تا اول با تلاش خود و دوم با یاری خداوند موفق شویم.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

ام لفته در زمین ورزشی اول نقش سرمربی را به خوبی ایفا کرد و با خط و نشان کشیدن روی زمین خاکی داغ، بازیکنان را آماده حمله و بعد از بازی همچون مادری مهربان بی هیچ چشم داشتی از بازیکنان که نقش فرزندانش را برایش تداعی می‌کنند پذیرایی کرد.

با توجه به استعداد‌های درخشان این خاک و تلاش‌های پی در پی، جوانان تیم‌های محلاتی نیز قابلیت و حضور در عرصه‌های افتخار آفرین را دارند.

ام لفته، یار دوازدهم و حامی تیم‌های فوتبال

 


گزارش از کوثر لطیفی

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر