کد خبر: ۶۹۹۹۴۴۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
کد خبر : ۶۹۹۹۴۴۲
گروه : سمنان » سمنان
استاندار سمنان:

علیرضا آشناگر گفت: شفاف‌سازی و همچنین تعمیم نظارت بر اقدامات دستگاه‌های اجرایی و دولتی قطعاً می‌تواند از بروز و رشد فساد جلوگیری کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ،  علیرضا آشناگر استاندار سمنان در شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان سمنان  ضمن بیان اینکه شفاف‌سازی و همچنین تعمیم نظارت بر اقدامات دستگاه‌ها، می‌تواند از بروز و رشد فساد جلوگیری کند،گفت: اکثریت قریب به‌اتفاق مدیران ما در استان خوشبختانه مؤمن، دلسوز و انقلابی هستند هرچند هستند برخی افراد که بخواهند از قدرت خود سو استفاده کنند، اما دغدغه ما نیز جلوگیری از فعالیت این‌گونه مدیران و رشد فساد است.

وی بابیان اینکه درزمانی که عملیات روانی گسترده همراه با غول‌های رسانه‌ای دشمنان، برای تهاجم فرهنگی و ضربه واردکردن به‌نظام دست‌به‌کار شده‌اند، باید از گسترش یاس در جامعه جلوگیری کنیم، تأکید کرد: در راستای امیدآفرینی، امروز دفاع از نظام و دولت به‌صورت بسیار کمرنگ موردتوجه قرار می‌گیرد که گهگاه گویا افراد تحت تأثیر عملیات روانی دشمن قرار می‌گیرند و از این مهم غافل می‌شوند.

آشناگر بابیان اینکه جامعه ما جامعه‌ای پیچیده است و ابزار تأثیرگذاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز پیچیده شده و نمی‌توان تنها با یک روش در این زمینه‌ها ورود کرده و توقع موفقیت داشت، بیان کرد: عدم موفقیت ما در امور فرهنگی، نبود تشکیلات نیست، همه ما وظیفه گسترش امربه‌معروف و نهی از منکر راداریم از سوی دیگر دستگاه‌های نظارتی ما نیز وظیفه اصلی و ذاتی آن‌ها جلوگیری از گسترش منکر است.

وی ابراز داشت: امروز باید برای مؤثر بودن اقدامات فرهنگی و دست‌یابی به موفقیت بیشتر، از ابزار‌های نوین در این عرصه استفاده کنیم از سوی دیگر یکی از دغدغه‌هایی که چند سالی است از تأکیدات مقام معظم رهبری نیز هست، توجه به آسیب‌های اجتماعی ازجمله طلاق، اعتیاد، فساد اخلاقی، اختلاس، حاشیه‌نشینی وغیره است. ما مکلف هستیم تا در این حوزه‌ها ورود کرده و جدای از اعتبارات دولتی و اقدامات این‌چنینی، تلاش کنیم تا با فعال کردن سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردمی، به موفقیت در این عرصه دست‌یابیم.

استاندار سمنان تصریح کرد: همانگونه که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تأکید شده، باید ضمن باور کردن امید، شوق امید را در جامعه گسترش دهیم و در این راه، کلام‌ها، سخنان و قلم‌های ما می‌تواند برای امیدآفرینی در جامعه مورداستفاده قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مسجد، پایگاه‌های مردمی، تلویزیون و حتی گوشی موبایل شخصی، هرکدام رسانه‌های بسیار مؤثر و مطلوب هستند که می‌توانیم از این فرصت برای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان، به‌عنوان یک ابزار مؤثر استفاده کنیم.

انتهای پیام / م

مساجد و رسانه ابزاری مناسب برای مقابله با تهاجم فرهنگی است

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر