کد خبر: ۷۰۰۱۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۴
کمالیان در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی گفت: ارتقا سطح کیفیت تولید نقش موثری در خودنمایی فرش‌ ماشینی در بازار‌های جهانی دارد.

مشکلی در تولیدات فرش ماشینی ندارم/ صادرات فرش ماشینی به کشور‌های اروپایی و چینمحمدهادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به صادرات و فروش فرش ماشینی اظهار کرد:  در حال حاضر فرش ماشینی ایران به کشور‌هایی همچون عراق، افغانستان، آسیای میانه، کشور‌های اروپایی و چین صادر می‌شود و مشکلی در تولید فرش ماشینی نداریم.


بیشتر بخوانید: رکود، مانع افزایش قیمت فرش ماشینی/ صادرات فرش از خلأ مدیریتی رنج می برد 


وی با بیان اینکه رونق اقتصادی، تمام بخش های صنوف را تحت شعاع قرار داده است، تصریح کرد: گردش مالی مناسب و تغییر و تحول صنوف در این راستا می تواند تاثیر مثبتی در وضعیت اقتصادی حاصل کند.

کمالیان با تاکید بر اینکه اگر قیمت ارز ثبات پیدا کند مشکلی در تامین مواد اولیه نداریم، اظهار کرد: هم اکنون تولیدکنندگان می‌تواند مایحتاج تولیدات خود را تامین کنند و افزایش قیمتی برای این صنف نداریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی با اشاره به تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه گفت: حدود  ۷۰۰ واحد صنفی پروانه دار در تهران مشغول به فعالیت اند.

وی حضور ایران در بازار‌های جهانی را از دیگر برنامه‌های این صنف دانست و اظهار کرد: ارتقا سطح کیفت تولیدات و کاهش هزینه‌های تولید می تواند نقش موثری در خودنمایی فرش های ماشینی ایرانی در بازارهای جهانی داشته باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی در پایان با اشاره به اینکه تسهیلاتی به تولیدکنندگان فرش ماشینی تعلق نگرفته است، تاکید کرد: دولت باید نگاه ویژه‌ای به بخش تولید فرش ماشینی داشته باشد، زیرا این بخش از ظرفیت بالایی در جهت توسعه اقتصادی برخوردار است و قابلیت درخشش در بازارهای بین المللی را داراست.

انتهای پیام/

صادرات فرش ماشینی به آسیای میانه و کشور‌های اروپایی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر