کد خبر: ۷۰۰۲۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد؛

نمکی گفت: طی روزهای گذشته، هفت پالت داروی بدن سازی تاریخ گذشته در گمرک کشف و ضبط شد.

تجربه دفاع مقدس و به خصوص بهداری رزمی برای دنیا مثال زدنی استبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی، وزیربهداشت درمان و آموزش پزشکی در سومین جلسه هیات امنای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت که در وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه امروز تجربه دفاع مقدس و به خصوص بهداری رزمی برای دنیا مثال زدنی است، گفت: در خط مقدم بهداری رزمی، جراحی‌های پیچیده‌ای انجام می‌شد که در پیشرفته‌ترین بیمارستان‌ها در آن زمان انجام نمی‌شد.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس یکی از دوران طلایی جمهوری اسلامی ایران بود. رزمندگان ما در روزهای ابتدایی جنگ، حتی کلاشینکف و ژ- ۳ هم نداشتند و عراقی‌ها لوله‌های تانک را وارد سنگر می‌کردند و بسیاری از رزمندگان ما را شهید می‌کردند؛ اما امروز آن قدر پایگاه موشکی داریم که کسی جرأت نمی‌کند به این کشور چپ نگاه کند؛ این از افتخارات افرادی است که در این سنگر ماندند.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ما باید مدرسه عاشقی دوران دفاع مقدس را به تصویر بکشیم هر چند که حدیث عشق در دفتر نگنجد و یک صحنه از دفاع مقدس را با همه هنرهای جهان نمی توان به تصویر کشید.

وی افزود: امروز یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه و نادرترین قدرت‌های جهان هستیم و هیچ قدرت خارجی قدرت نگاه چپ به این سرزمین را ندارد و اگر ما را ضعیف می داشتند ذره‌ای به ما رحم نمی‌کردند و با دشمنان قدری طرف هستیم که نقطه ضعف کشور و مردمان بدون دارو و درمان را هدف گرفته اند.

نمکی گفت: برای تهیه داروی مردم، مدت هاست خواب به چشم من نرفته است تا بتوانیم داروهایی را تامین کنیم که مردم نیاز دارند.

وزیربهداشت تصریح کرد: در عرصه دفاع مقدس تجربه‌هایی آموختیم و در دنیا به عنوان قدرت کم نظیر جلوه کردیم. از تمام عزیزانی که از ایران در دوران مقدس دفاع می کردند، عاجزانه می خواهم از مرزهای پاکیزگی و معنویت دفاع کنند.

نمکی با بیان اینکه موریانه ای که چارچوب نظام را امروز می‌خورد فساد سازمان یافته است، گفت: دفاع مقدسی ها باید به این عرصه ورود کنند وارد شوند و بی اعتمادی عمومی را از بین ببرند. فساد سازمان یافته به جاهایی نفوذ کرده و سرمایه‌های اجتماعی به دلیل وجود برخی افراد فزون خواه تحت تأثیر قرار گرفته است و امروز به جای مالک اشتر و حمزه و مسلم ابن عقیل، به ابوذر نیاز داریم تا از مرز اخلاق و معنویت پاسداری کنیم.

وی افزود: چطور به پدر شهید بگوییم به جای استنت قلب مورد نیاز شما و جانبازان کابل برق می‌آورند و تا ما متوجه می‌شویم این فرد از مرزها فرار کرده است.

نمکی بیان کرد: طی روزهای گذشته، هفت پالت داروی بدن سازی تاریخ گذشته در گمرک گرفتیم که قرار بود به جوانان این کشور تزریق شود و چرا نباید برای از بین بردن این شبکه‌های مافیایی به هم کمک کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر