کد خبر: ۷۰۰۲۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

جدیدترین تکنیک های قصه گویی در نخستین نشست سراسری و دوره آموزشی نمایندگان انجمن قصه‌گویی و رابطان بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ۳۱ استان کشور مطرح شد.

ارائه جدیدترین تکنیک های قصه گویی در نخستین نشست سراسری نمایندگان انجمن قصه‌گوییبه گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نخستین نشست سراسری و دوره آموزشی نمایندگان انجمن قصه‌گویی و رابطان بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ۳۱ استان کشور برگزار شد.

در این دوره آموزشی که نمایندگان انجمن قصه‌گویی و رابطان بیست‌ودومین جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۳۱ استان کشور حضور داشتند مصطفی رحماندوست، بهرام شاه‌محمدلو و علی خانجانی در کارگاه‌های جداگانه‌ای به آموزش و مرور سرفصل‌ها و یافته‌های جدید قصه‌گویی پرداختند.

بر اساس این گزارش، مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان و یکی از پایه‌گذاران جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، کارگاهی با موضوع «قصه‌گویی تعاملی» برگزار کرد؛ از آن‌جایی که شیوه روایت قصه‌ها در دنیای امروز تغییرهای شگرفی کرده و از تک بعدی بودن خارج شده است، این شاعر و نویسنده  درباره موضوع قصه‌گویی تعاملی بحث کرد و به بررسی آن پرداخت.

در این نشست دو روزه، بهرام شاه‌محمدلو رئیس انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری دانش و تجارب کاری خود را با  قصه‌گویان در میان گذاشت.

وی بیان کرد: فن بیان، آواها و صداها همچنین حرکت‌های بدن و زبان بدن از جمله سرفصل‌هایی بود که  شاه‌محمدلو تدریس کرد؛ با توجه به اهمیت تکنیک‌ها، این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد.

از دیگر استادان در این نشست می توان به علی خانجانی نویسنده و پژوهش‌گر حوزه کودک و نوجوان اشاره کرد. این نویسنده درباره مدیریت، مالکیت و روایت در قصه‌گویی برای مربیان سخن گفت. طبقه‌بندی قصه‌ها بر اساس رویکردهای مختلف و اهمیت توجه به این موضوع از دیگر مباحثی بود که در این کارگاه مطرح شد.

 انجمن قصه‌گویی کانون  در سراسر کشور  فعالیت خود را به طور رسمی با برگزاری این گردهم‌آیی هم‌زمان با شروع فرآیند اجرایی جشنواره بیست‌ودوم قصه گویی آغاز کرد. 

نخستین دوره آموزشی نمایندگان انجمن قصه‌گویی روزهای ۲۳ و ۲۴ تیر ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر