کد خبر: ۷۰۰۳۵۹۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
امام جمعه موقت تهران:


امام جمعه موقت تهران گفت: به کار بردن واژه «حجاب اجباری» به اندازه بی حجابی مضر است و برخی با استفاده از این واژه می خواهند اینگونه هنجارشکنی ها در جامعه ادامه داشته باشد.


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در دیدار با فرمانده انتظامی فارس در شیراز، اظهار کرد: به کار بردن واژه حجاب اجباری به اندازه بی حجابی مضر است و برخی از نظریه پردازهای فساد با استفاده از این واژه می خواهند اینگونه هنجارشکنی ها در جامعه ادامه داشته باشد.

آیت الله خاتمی در خصوص پدیده بدحجابی و بی حجابی در جامعه با بیان اینکه از نگاه اهل بیت (ع) برای برخورد با مفاسد هم کار فرهنگی و هم کار اجرایی لازم است، گفت: این دو موضوع بدون یکدیگر محقق نمی شود و اینکه بعضی ها کار فرهنگی را ابزاری قرار می دهند برای عمل نکردن به قانون، غلط است.

وی با اشاره به اینکه نفس حضور مقتدرانه نیروی انتظامی، برخورد حکیمانه و عزم راسخ در خصوص برخورد با پدیده بی حجابی در جامعه ارزشمند و بسیار مهم است، گفت: در این خصوص سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی بارها بر این موضوع تأکید داشتند که کشف حجاب، جرم است و ما برخورد قاطع می کنیم.

امام جمعه موقت تهران ، برخورد نیروی انتظامی با قاچاقچیان و تروریست‌ها به ویژه در مرز‌ها را نمونه‌ای دیگر از اقدامات نیروی انتظامی در راه ایجاد امنیت برشمرد و افزود: با وجود اینکه ماموران نیروی انتظامی روزانه و بویژه در مرز‌ها در حال رزم هستند، ولی با این وجود برخورد ناجا با جلوه‌های مفاسد اجتماعی در پیش چشم مردم است.

آیت الله سید احمد خاتمی، به برخورد ناجا با معتادان متجاهر در جامعه اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی این بار را تنها نمی‌تواند به دوش بکشد و باید همه نهاد‌های مربوطه با همدیگر همکاری کنند تا این پدیده زشت به کلی در سطح جامعه از بین برود.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد حرمت پلیس در جامعه شکسته شود، افزود: پلیس به وظیفه قانونی خود عمل و با هنجارشکنان بر اساس قانون برخورد می‌کند و این مواخذه ندارد، هر چند ممکن است افرادی این موضوع را نپسندند، ولی در نهایت حرمت پلیس باید حفظ شود چرا که صحبت شخص نیست، بلکه صحبت از یک نهاد است.

وی با تأکید بر برخورد قاطع و قانونی با افرادی که بخواهند حرمت پلیس را در جامعه خدشه دار کنند، افزود: البته در این خصوص دستگاه قضائی بسیار خوب وارد عمل شد و با اینگونه افراد برخورد قانونی انجام داد.

انتهای پیام/چ

صحبت های امام جمعه موقت تهران در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر