کد خبر: ۷۰۰۳۷۴۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
لاهوتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

نماینده مردم لنگرود گفت: وزیر دادگستری و رئیس سازمان امور استخدامی قول دادند که مشکل ۶ هزار ۴۰۰ نفری که آزمون استخدامی قوه قضاییه را داده‌اند، در اسرع وقت حل شود.

قول وزیر دادگستری برای حل مشکل ۶ هزار و ۴۰۰ نفری که آزمون قوه قضاییه را دادندمهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی اظهار کرد: بنده به عنوان سوال کننده در جلسه کمیسیون مذکور حضور یافتم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال اول بنده درباره ۶ هزار و ۴۰۰ نفری بود که آزمون استخدامی قوه قضاییه را داده‌اند، اما بلاتکلیف هستند و وزیر دادگستری و رئیس سازمان امور استخدامی قول دادند که این موضوع در اسرع وقت حل شود.

وی افزود: در ادامه جلسه درباره جزء ۱ بند پ ماده ۱۱۳ برنامه ششم که به زندان‌های کشور اختصاص دارد از وزیر دادگستری سوال پرسیدم، چرا که اکنون حدود ۲۴۰ هزار نفر زندانی وجود دارد در حالی که ظرفیت زندان‌های کشور به اندازه ۸۵ هزار نفر است، یعنی سه برابر ظرفیت زندان‌های ما زندانی وجود دارد که باید فکری به این مسئله شود.

لاهوتی ادامه داد: بنده راهکار‌هایی به وزیر ارائه کردم که اگر دولت پول دارد زندان‌های جدید بسازد و اگر سرمایه لازم برای انجام این اقدام در دست ندارد، می‌تواند با فروش زندان‌هایی که در نقاط خوب شهر قرار دارند در خارج شهر‌ها زندان بسازد.

نماینده مردم لنگرود بیان کرد: در مجموع بنده از پاسخ وزیر قانع نشدم، چرا که وی و رئیس سازمان زندان‌ها تنها به تأیید حرف‌های من پرداختند و هیچ راهکاری برای حل این مشکل ارائه نکردند در نتیجه قرار شد که گزارش این سوال به صحن علنی ارائه شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر