کد خبر: ۷۰۰۳۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد:

کلانتری گفت: دومین دوره معرفت رضوی از اول تا ۱۶ شهریور در خراسان رضوی در دو بازه زمانی هشت روزه به صورت مجزا برای پسران و دختران دانشجو برگزار خواهد شد.

/////به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه برای تعمیق مفاهیم دینی دانشجویان، نمی توان به چند واحد درسی عمومی اکتفا کرد، گفت: در راستای معرفت افزایی دانشجویان، طرح های متنوعی از جمله دومین دوره معرفت رضوی در واحدهای دانشگاه آزاد در حال اجراست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها بر معرفت افزایی دانشجویان تأکید و دائم این مهم را گوشزد فرموده اند که نباید فقط به بعد احساسی و عاطفی دین پرداخته شود.

وی تأکید کرد: باید مباحث دینی به شکل عقلی و علمی پرداخته شود تا حرکت های دانشجویی و به طورکلی جامعه دانشجویی از درون تهی نشود و در مسیر اهداف انقلاب اسلامی، با صلابت گام بردارد.

کلانتری اظهار کرد: نخستین دوره معرفت رضوی، تابستان سال گذشته به میزبانی واحدهای نیشابور و مشهد برگزار شد و قریب به 400 دانشجو از سراسر کشور در آن شرکت کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد درخصوص محتوای آموزشی دوره های معرفت، گفت: محتوای آموزشی دوره به دو بخش تقسیم شده بود؛ یک بخش مربوط به مباحث معرفتی اعم از بینش توحیدی، قرآن شناسی، انسان شناسی و ولایت فقیه و بخش دوم مختص آشنایی دانشجویان با منظومه فکری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، تحت عنوان قطب نما بود. همچنین دانشجویان از سایر فعالیت های فرهنگی، تفریحی و زیارتی بهره مند شدند.

کلانتری بیان کرد: یکی از دستاوردها و برکت های آن دوره، زمینه سازی برای برگزاری دوره هایی با عنوان گام دوم انقلاب در اردیبهشت 98 به میزبانی واحد قم بود. عمده تمرکز آموزش در این دوره های سه روزه، بازخوانی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و مباحث معرفت شناسی بود که با استقبال خوب دانشجویان رو به رو شد.

وی تصریح کرد: دومین دوره معرفت رضوی از اول تا 16 شهریور امسال در واحد گلبهار خراسان رضوی (مشهد مقدس) در دو بازه زمانی هشت روزه به صورت مجزا برای پسران و دختران دانشجو برگزار خواهد شد.

کلانتری با بیان اینکه دانشجویان برگزیده این دوره، ضمن دریافت امتیاز فرهنگی، در پاییز امسال به اردوی منتخبان در قم دعوت خواهند شد، افزود: دانشجویان علاقه مند به شرکت در دومین دوره آموزشی معرفت رضوی، ضمن مطالعه دقیق شرایط و قوانین مربوط، برای نام نویسی به سایت velayat.iau.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

آغاز ثبت‌نام دومین دوره معرفت رضوی ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر