کد خبر: ۷۰۰۳۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
رئیس کل بانک مرکزی :

همتی گفت: افرادی که ارز ناشی از صادرات را هنوز به کشور بازنگردانده‌اند، مرتکب تخلف شده اند و با آن‌ها برخورد می‌شود و در این باره تعدادی از صادرکنندگان متخلف را به قوه قضائیه معرفی کرده‌ایم.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بانک مرکزی، همتی در حاشیه شورای گفتگو و شورای هماهنگی بانک‌های استان اصفهان گفت: بانک مرکزی تلاش می‌کند مقررات در شبکه بانکی اجرا شود. باید این نکته را نیز مدنظر داشت که بانک‌ها در عملیات و فعالیت‌های خود نیز با مشکلاتی روبه رو هستند و شرایط آن‌ها نیز پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، که از جمله این موارد می‌توان به ناترازی برخی بانک ها، تسهیلات تکلیفی و ... اشاره کرد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک‌ها باثبات‌تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهاد‌های پولی اعمال می‌کند.

وی با اشاره به موضوع تخلف کسانی که در بازگشت ارز حاصل از صادرات کوتاهی کرده اند، تصریح کرد: افرادی که ارز ناشی از صادرات را هنوز به کشور بازنگردانده‌اند، مرتکب تخلف شده اند و طبق قوانین، با آن‌ها برخورد می‌شود و در این باره تعدادی از صادرکنندگان متخلف را به قوه قضائیه معرفی کرده‌ایم. به عبارت دیگر این افراد کسانی هستند که متأسفانه از آن‌ها نشان و آدرس دقیقی در دست نیست و این نکته نشان‌دهنده آن است که آن‌ها از کارت‌های یک بار مصرف یا روش‌های مشابه آن استفاده کردند؛ لذا قوه قضائیه و بازپرس پیگیر این موارد هستند.


بیشتر بخوانید: چند نرخی، همچنان گریبان گیر بازار ارز/ علت تفاوت قیمت در صرافی های دولتی و خصوصی چیست؟


رئیس شورای پول و اعتبار ضمن اشاره به جلسات امروز خود در استان اصفهان گفت: تصمیمات مهمی برای مهم‌ترین قطب صنعتی کشور یعنی استان اصفهان اتخاذ شده است و در مورد موضوعاتی نظیر کمبود منابع مالی مترو، تسهیلات کشاورزی، اشتغال زایی روستایی، مباحث ارزی و رفع مشکلات صادرکنندگان بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر