کد خبر: ۷۰۰۴۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
کد خبر : ۷۰۰۴۹۶۲
آیت الله حسینی بوشهری:

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: امروز بی‌رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد، اما این شورا با تدبیر، دست رد به سینه نفوذی‌های دشمنان می‌زند.

شورای نگهبان، هدف هجمه های دشمنانبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار اعضای دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی دارای مراحلی چون، تلاش برای پیروزی انقلاب بوده است. خون‌هایی تقدیم این مسیر شد و در کنار آن حضور مردم، امام راحل و در رأس آنها، امداد‌های غیبی موجب این همه برکات شده است.

وی گفت: گام دوم، تثبیت نهاد‌های انقلاب بوده است. در این مرحله، شاهد برنامه ریزی دشمن و هجمه‌های آن‌ها علیه انقلاب بودیم، ولی به شکرانه الهی با وجود همه مشکلات از سوی دشمنان، انقلاب در همه فتنه‌ها سربلند بیرون آمد و هر کدام از ملت سهم و دین خود نسبت به انقلاب ادا کردند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری اظهار داشت: مردم در همه موارد در صحنه ماندند تا انقلاب آسیب نبیند، ولی این وضعیت انقلاب بعد از ۴۰ سال، عامل دیگری که نقش آفرین بوده و گاهی مورد غفلت قرار می‌گیرد، غیر از همه نهاده و ایثار و گذشت، نقش شورای نگهبان بوده است.

اگر این شورای دلسوز و سدّ پولادین و دژ آهنین نبود، ممکن نبود در جنگ پیروز شویم، چرا که سرنوشت کشور در دست کسانی بود که دغدغه دینداری نداشتند و فضا را به سمت دیگری می‌بردند و هر جا این افراد ورود پیدا کردند، آثار تخریبی برجا گذاشته‌اند، اما این شورا چتری بوده که انقلاب را در این مدت حفظ کرد.

وی اظهار داشت: امروز بی رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد؛ اما این شورا با تدبیر دست رد به نفوذی‌های دشمنان می‌گذارد. این شورا در رد یا صلاحیت افراد معصوم نیست و گاهی ممکن اشتباه کرده باشد، اما نیت و نگاهشان این بوده کسی که در مسئولیت کلیدی صلاحیت ندارد، حضور نداشته باشد. منشأ آن همان روحیه خدا باوری است که باعث می‌شود، انسان در مسیر راه دچار مشکل نشود.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: لازم است در بحث صلاحیت و عدم صلاحیت، خدا را در نظر داشت و بدون هیچ حب و بغضی کار‌ها انجام شود و تنها رسالت دینی مورد لحاظ باشد. در همین رابطه تاریخ به حماسه بلال در برابر دشمن اشاره می‌کند که خدا باور بود و برای خدا شمشیر می‌زد. او شمشیر می‌زد و اعضای شورای نگهبان با قلم سر و کار دارند و حب و بغض شأن برای خدا است.

وی افزود: رسالت دوم این است که در اعمالمان، اهل توجیه نباشیم. چون آبرو و سرنوشت مردم در دست شورای نگهبان است. ناظرین شورای نگهبان باید مواظب آبروی مردم باشند.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شورای نگهبان دارای دو مأموریت مهم در صلاحیت و یا رد صلاحیت افراد است حریم‌ها را حفظ کنیم؛ ولی در عین حال بدانیم حریم انقلاب و اسلام بسیار ارزشمند است. اگر درا ین دو مسئولیت، خدا باوری را ملاک قرار دادیم همه چیز حفظ می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: باورمان این است تنها وسیله شورای نگهبان، دین و خدا است و توپ و تفنگ ندارد و اگر نگاه این باشد، می‌توانند ضامن و تضمین کننده انقلاب و اسلام باشند.

انتهای پیام/ز

امروز بی‌رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر