کد خبر: ۷۰۰۵۰۱۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس بر لزوم ارتباط صنعت با کسب و کارهای نوین تاکید کرد.

لزوم ارتباط صنعت با کسب و کارهای نوین/ حمایت کمیسیون کارآفرینی اتاق بازرگانی از شرکت‌های دانش بنیانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، امید ماهرانی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس و رئیس کمیسیون کارآفرینی در نشست با کارشناسان و فعالان این حوزه، گفت: امروز شرکت‌هایی موفق هستند که ایده‌های نو و نوین داشته باشند و همین شرکت‌ها با وجود تحریم رو به رشد هستند.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که ایده‌های نو را در استان فارس بیاییم به آن اهداف و مد نظر در جامعه جهانی برسانیم، گفت: ایران در چند سال آینده عضو سازمان تجارت جهانی می‌شود و اگر تحریم‌ها لغو و ایران عضو این سازمان شود، تمام شرکت‌های خارجی به سمت ایران خواهند آمد و آن روز ما باید با ایده‌ها و فکر‌های جدید و آماده کردن زیرساخت‌ها آن‌ها را به سرمایه گذاری در ایران جذب کنیم.

رئیس کمیسیون کارآفرینی اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه مشکلات استان فارس با برنامه‌ریزی قابل حل است، عنوان کرد: مشکلات خارج از استان نیز باید بررسی شود و در این کمیسیون اطلاعاتی آماده و برای ارائه در جلسه شورای گفتگو عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه ما این آمادگی را داریم با برنامه‌ها و ایده‌های جدید ارتباط بین شرکت‌های دانش بنیان و نو پا با صنعت را بر قرار کنیم، افزود: ما می‌توانیم واحد‌های آرندی شرکت‌ها را راه بیندازیم تا مذاکراتی انجام شود و به نتیجه مطلوب برسد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم اتاق بازرگانی در این دوره بهبود فضای کسب و کار استان است، گفت: استان فارس در حال حاضر رتبه ۵ کشور را دارد که جایگاه بسیار خوبی است، اما باید این را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به رتبه کسب و کار ایران اظهار داشت: رتبه ایران در فضای کسب و کار ۱۲۸ است درصورتی که رتبه امارات ۱۱ و رتبه عمان ۷۸ است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم.

ماهرانی افزود: در آینده در این کمیسیون ما با برقراری ارتباط بین شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کار‌های نوین، ارائه شیوه‌های بازاریابی، گسترش فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کار‌های نوین در بازار، ایجاد واحد مشاوره برای شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کار‌های نوین، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری در زمینه کسب و کار‌های نوین و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه اصلاح زیرساخت‌های لازم و حمایت مورد نیاز از شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کار‌های نوین گام برخواهیم داشت.
انتهای پیام/م

فارس رتبه پنجم کشور در بهبود فضای کسب و کار 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر