کد خبر: ۷۰۰۵۰۸۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
کد خبر : ۷۰۰۵۰۸۷
گروه : سیاسی » دولت
روحانی در مراسم ایران هوشمند و گشایش نمایشگاه بین المللی الکامپ:

امروز بین شرایط دیروز و امروز فضای مجازی فاصله وجود داردرئیس جمهور گفت: امروز بین واقعیت موجود فضای مجازی که شرایط مدرن است با شرایط سنتی دیروز فاصله وجود دارد.


به گزارش  خبرنگار حوزه دولت‌ گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان‌، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان عصر امروز در مراسم ایران هوشمند که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: امروز بین واقعیت موجود فضای مجازی که شرایط مدرن است با شرایط سنتی دیروز فاصله وجود دارد و باید این فاصله کم شود؛ البته این کار آسان نیست.

وی ادامه داد: دنیای امروز دنیایی است که ما مواجه با یک دنیای دیجیتالی هستیم و این یک واقعیت است چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ اما باید همه ما به این موضوع توجه کنیم که این فضای جدید می‌تواند برای نسل جوان ما، کشور ما، منطقه و جهان یک فرصت باشد.

رئیس شورای عالی فضای مجازی کشور تصریح کرد: در هر فضایی عده‌ای هستند که می‌خواهند از آن فضا به نفع خودشان سوءاستفاده کنند، اما هیچ وقت نمی‌شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر ادعای سوءاستفاده‌گر تعطیل کرد. به همین دلیل دولت‌های یازدهم و دوازدهم یکی از افتخاراتش را فراهم کردن تسهیلات لازم برای کشور و جوانان در زمینه استفاده از اقتصاد و تحولات اجتماعی فضای مجازی می‌داند.

وی افزود: امروز همه شهر‌های کشور ما و نزدیک به ۸۰ درصد روستا‌های ما قادر هستند از موبایل نسل سوم و چهارم بهره‌مند باشند و این یکی از افتخارات این دولت در زمینه ایجاد فضای جدید هم برای کسب و کار و هم برای تحولات اجتماعی و سیاسی به حساب می‌آید. آنچه که ما به عنوان فضای مجازی از آن یاد می‌کنیم و یا در مسیر ایران هوشمند حرکت می‌کنیم تنها بحث اقتصاد نیست تنها بحث اشتغال نیست بلکه حتی از لحاظ اجتماعی و سیاسی این فضای مجازی است که مشارکت مردم را در همه امور کشور آسان‌تر کرده است.

روحانی با بیان اینکه این فضای مجازی است که روزانه به مشروعیت حاکمان نمره می‌دهد، خاطرنشان کرد: می‌گویند که این حاکمان و مسئولین تا چه حد مورد رضایت، مقبولیت یا حتی مشروعیت هستند و این فضای مجازی است که امروز برای تحولات اجتماعی جامعه ما یک فرصت مناسب را به وجود آورده است.

رئیس جمهور گفت: من پیش از حضور در این جلسه در خدمت عزیزانی بودم که فضای کسب و کار‌های جدید و استارت آپ‌های نوینی که تحولات جدیدی را در اقتصاد، محیط زیست و رشد اقتصادی و ارتباطات اجتماعی در کشور به وجود آورده است بودم. اینکه امروز می‌بینیم یک استارتاپ اشتغال‌های زیادی را قادر است در کشور ایجاد می‌کند از جمله اشتغال‌های مستقیم و غیر مستقیم به عنوان یک تحول بزرگ در کشور به حساب می‌آید و از این طریق می‌توانیم سریعتر اشتغالی که برای جامعه ما مفید باشد، امن‌تر و ارزان‌تر در خدمت مردم باشیم.

وی افزود: اینکه یک استارتاپ بتواند یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل را در چهار سال ایجاد کند، افتخاری بزرگ برای نسل جوان ما، نسل تحصیل کرده ما و همچنین برای رفاه اجتماعی مردم به حساب می‌آید. شما امروز فرزند خود، مادربزرگ و پدربزرگ خود را از طریق همین استارتاپ‌ها به مقصد می‌رسانید. راننده او را می‌شناسید؛ مبدا و مقصد را مشخص می‌کنید و حرکت آن ماشین را در مسیر تعقیب می‌کنید. این امنیت را این فضا به وجود آورده است.

روحانی با اشاره به فرصت های شغلی ایجاد شده در فضای مجازی تصریح کرد: اینکه امروز یک روستایی توانسته در خانه خود شغلی را ایجاد کند و از همان جا مستقیم می‌تواند محصول و دستاورد خودش را عوض کند، مشتری خود را پیدا کند، این‌ها کار‌های بسیار عظیم و ارزشمند است که امروز دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ما به وجود آورده است. اینکه کشاورز ما در زمینه کشاورزی خود میتواند محصول خود را برای مشتری خود ارسال کند این به معنای بریده شدن دست واسطه‌های مزاحم در کسب و کار جامعه امروز ما به حساب می‌آید و همانطور که وزیر محترم هم اشاره کردند امروز بین واقعیت موجود فضای مجازی که یک شرایط مدرن است با شرایط سنتی دیروز یک فاصله‌ای وجود دارد که حالا این فاصله یک دره است یا کمتر؛ اما این فاصله وجود دارد و ما باید این فاصله را کم یا از بین ببریم. البته این کار آسان نیست.
 
روحانی گفت: من در بازدیدی که از استارتاپ‌ها داشتم به این نتیجه رسیدم که اگر این افراد جوان نبودند حتماً از کار خود عقب نشینی می‌کردند. فشار‌ها و موانعی که در کار آن‌ها وجود دارد و مقرراتی که مربوط به گذشته است و به درد دنیای امروز نمیخورد و شاید مربوط به چند قرن پیش بوده مواردی است که این جوانان می‌توانند تحمل کنند.

وی ادامه داد: امروز بار سنگینی بر دوش دولت است تا بتواند این موانع و مشکلات را برای افرادی که در استارتاپ‌ها فعالیت می‌کنند را بر طرف کند و همه ما موظف هستیم که این نگرانی‌ها را برطرف کنیم.

رئیس جمهور بیان کرد: دنیای جدید علی‌رغم فرصت‌هایی که برای ما ایجاد کرده است ممکن است کاربرانی هم در آن فضا وجود داشته باشد که سوء استفاده‌هایی را از آن داشته باشند و باید جلوی این سوء استفاده گری‌ها گرفته شود، ما نیازمند یک فضای مجازی امن، آسان و ارزان هستیم.

روحانی تصریح کرد: امروز برای پیشرفت کشور راهی جز همکاری قوای مختلف وجود ندارد و بدون تشویق عملی جامعه، دولت و همه مسئولان از نسل جوان فعال ما این موضوع امکان‌پذیر نیست، چرا که امروز ما در شرایطی هستیم که باید علی‌رغم تحریم‌ها، یکجانبه گرایی‌ها و تسلط‌هایی که قدرت‌های بزرگ می‌خواهند از طریق فضای مجازی بر کشور‌های دیگر داشته باشند راهی جز پیشرفت علم، خود اتکایی و همکاری با کشور‌های دوست نداریم.

وی ادامه داد: ما کشور‌های دوست و منطقه‌ای باید در کنار هم قرار بگیریم و قدرت فضای مجازی را بالا ببریم و جلوی کسانی که به دنبال یکجانبه گرایی هستند بایستیم و برای پیشرفت هرچه بیشتر کشور تلاش کنیم.

رئیس جمهور گفت: ما برای پیشرفت هرچه بیشتر در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی راهی نداریم جز اینکه بتوانیم از فضای مجازی بهترین استفاده را داشته باشیم.

روحانی تصریح کرد: برای آنکه بتوانیم بازار خود را با تولیدگر داخلی و علم خود را با فناوری جدید آشتی دهیم، راهی نداریم جز آنکه از این علم و دانش و دنیای دیجیتال بتوانیم به خوبی استفاده و بهره برداری داشته باشیم.

وی بیان کرد: من می‌خواهم از ملت عزیز ایران، دانشجوها، دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلفی که در این عرصه فعالیت می‌کنند و شرایط مناسبی را برای کسب و کار دختران و پسران ما برای روستاییان و شهری‌های ما به‌وجود آوردند، تشکر کنم.

رئیس جمهور تصریح کرد: من قول می‌دهم که دولت بر مبنای وعده‌ای که از ابتدای مسیر داده مبنی بر باز بودن این فضا، تمام تلاش خود را به کار خواهد بست. از نظر مقررات و تسهیل گری مقررات در این عرصه هر اقدامی که در توان این دولت باشد ان‌شاء‌الله برای رونق هر چه بیشتر کسب و کار‌های نوپای آنها انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
برجام را رها کنید و اعتیاد به مذاکره بی ثمر راهم ترک کنید و به داخل تکیه کنید تا سیل مشکلات و تحریم ها همانند کف روی آب ناپدید شوند و اثر گذاری خود را از دست بدهند
ناشناس
|
Luxembourg
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
کدوم تسهیلات رو میگه؟؟ یا کدوم جوانان؟؟؟!!! جوانان آقازاده را حتما داره میگه!!
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
فقط شعار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
واقعا ! عجب تسهیلاتی! فقط خدا هوامون رو داره و رهبر . خدا دست اونایی که باعث و بانی مشکلات ماست رو چه داخلی و چه خارجی از قدرت کوتاه کنه . آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
اقایی رئیس جمهور چرا شما که نماینده یک ملت هستید اصلا صحبتی از گرانی مسکن ومصالح نمیزنیدحداقلش امیدی به مردم بدبختبیچاره بدهید وزیرتان که درطول این چندسال نتونست قیمت مسکنی راهم کنترل کند تا برسه قیمت مصالح ساختمانی چرا پاسخگوی این ملت نیستید چراااااااااااااا؟؟؟؟؟
Haji
|
Romania
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
فاصله بین قیمت دلار پارسال تا امسال زیاد هستش ولی اجناس گرانتر شده وهمپای دلار پایین نمیاد به این مورد بیشتر رسیدگی کنید شما که کلید حل مشکل را دارید
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر