کد خبر: ۷۰۰۵۵۰۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
با حضور مراجع تقلید و علما؛

آیین نکوداشت مرجع تقلید فقید،آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی در مسجدامام رضا(ع) قم برگزار شد.

آیین نکوداشت آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ مراسم بزرگداشت ارتحال  آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی مرجع تقلید فقید شیعیان با حضور مراجع تقلید و علما در مسجد امام رضا (ع) برگزار شد.

آیت‌الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان، حضرات آیات سیدحسین شاهرودی، سیدکاظم شاهرودی، سیدعلی‌نقی اردبیلی، سیدجعفر علم‌الهدی، نمایندگان بیوت مراجع، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام شرعیات در این مراسم سخنرانی کرد و سید محسن شیرازی به مدیحه‌سرایی پرداخت.

حجت‌الاسلام شرعیات با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی حضرت آیت‌الله سید محمد شاهرودی بیان کرد: این مرجع بزرگ جهان تشیع در موضوعات علمی و اجتماعی بی‌نظیر بودند و فعالیت قابل توجهی برای ترویج معارف دینی داشتند.


وی تصریح کرد: آیت‌الله العظمی سیدمحمود شاهرودی پدر آیت‌الله العظمی سیدمحمد شاهرودی از مراجع برجسته بودند و خاندان این مرجع تقلید نیز از چهره‌های برجسته علمی هستند.

 آیت‌الله العظمی سیدمحمد شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع متولد سال ۱۳۰۴ در نجف و فرزند مرجع عالی‌قدر جهان تشیع مرحوم آیت‌الله سید محمود شاهرودی بود که روز شنبه ۱۶ تیرماه به دلیل بیماری در بیمارستانی در تهران و در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

این مرجع بزرگ و جلیل‌القدر صاحب تألیفاتی، چون توضیح مناسک حج، دروس فی احکام النساء و ذخیره المؤمنین لیوم الدین بود که به خاطر استعداد و ذکاوت فوق‌العاده‌ای که داشت در سن ۳۹ سالگی درس خارج فقه و اصول را در نجف تدریس می‌کرد.

یکی از اقدامات عظیم بیت آیت‌الله شاهرودی سنت پیاده‌روی کربلاست و این بیت معظم از بنیان‌گذاران این حرکت عظیم مردمی هستند و آیت‌الله العظمی سید محمود شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع از مؤسسین این اقدام است و فرزند برومند ایشان آیت‌الله سید محمد شاهرودی این حرکت را ادامه داد و تثبیت این پیاده‌روی مرهون بیت آیت‌الله شاهرودی است.

انتهای پیام/ش

بزرگداشت آیت الله شاهرودی در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر