کد خبر: ۷۰۰۵۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

در نخستین روز از برگزاری هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۵۳ اثر در ۲ بخش مسابقه سینمای ایران و بین‌الملل نمایش داده می‌شود.

برنامه نخستین روز جشنواره فیلم شهر اعلام شدبه گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در نخستین روز از برگزاری این جشنواره، آثار در ۲ بخش مسابقه سینمای ایران و بین‌الملل در ۵ سالن و ۶ سانس از ساعت ۱۴ الی ۲۴:۱۵ نمایش داده می‌شود.

در سانس اول ساعت ۱۴ الی ۱۵:۳۰، سالن شماره یک، فیلم‌های مسابقه سینمای ایران عبارتند از: «مثل‌نامه: ماجرای پسر پرحرف»، «آشپزی در حضور دیگران، ببخشید کودکان»، «تشریح»، «امی دتر»، «میدان تا میدان»، «کارخانه»، «برف تابستان» و «اینجا به تمام آزادی‌ام فکر می‌کنم» که از این آثار «برف تابستان» در بخش بین‌الملل نیز شرکت می‌کند.

در سانس اول (۱۴:۳۰ الی ۱۶) و سالن ۳ فیلم ویدئویی «بیا از گذشته حرف بزنیم (دوباره تهران)» ساخته حمید نعمت‌الله در بخش مسابقه سینمای ایران به نمایش در می‌آید.

همچنین در سانس اول (۱۴ الی ۱۵:۳۰) و سالن ۴ فیلم‌های بخش مسابقه سینمای بین‌الملل به نمایش درمی‌آید. این فیلم‌ها عبارتند از: «بی‌نهایت ۵۰ متر دورتر است»، «شبیه کیسه شدن»، «مردی در حال غرق شدن»، «صدا»، «در انتهای سینک»، «رنام بدنبال زمین بازی» و «ساموِل».

در سانس دوم (۱۶ الی ۱۷:۳۰) و سالن شماره یک، فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران نمایش داده می‌شود که عبارتند از: «خورده شده»، «مثل بچه آدم»، «فقدان»، و «مطرود» که از این آثار «مثل بچه آدم» و «فقدان» که در بخش بین‌الملل نیز شرکت می‌کنند.

در سانس دوم (۱۶:۳۰ الی ۱۸) و سالن شماره ۳ فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» ساخته مصطفی کیایی، در بخش مسابقه سینمای ایران و بین‌الملل نمایش داده می‌شود.

در سانس دوم (ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰) و سالن ۴ نیز در بخش مسابقه سینمای ایران دو مستند «باشگاه حیوانات» و «پالایش» به نمایش در می‌آید.

در سانس سوم (۱۸ الی ۱۹:۳۰) و سالن شماره یک در بخش مسابقه سینمای ایران فیلم‌های «سیم ششم»، «شب‌های روشن»، «فصل انگورها»، «ببخشید بیدارتون کردم»، «پَر»، «مگرالن»، «بالانس» و «پاکی» به نمایش در می‌آید که از این فیلم‌ها، «سیم ششم» همزمان در بخش بین‌الملل نیز شرکت می‌کند.

همچنین در ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ فیلم «در وجه حامل» ساخته بهمن کامیار در بخش مسابقه سینمای ایران در سالن شماره ۲ نمایش داده می‌شود.

در سانس سوم (۱۸:۳۰ تا ۲۰) و سالن ۳ نیز فیلم ویدئویی «پاسیو» ساخته مریم بحرالعلومی در بخش مسابقه سینمای ایران و در ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۴ مستند بلند «بهارستان خانه ملت» در بخش مسابقه سینمای ایران و بین‌الملل نمایش داده می‌شود.

در سانس چهارم ساعت ۲۰ الی ۲۱:۳۰ در سالن شماره یک در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم‌های «کامی و کتی»، «سایه فیل»، «یکی بود یکی نبود»، «هانیه»، «مشد عباس… بودن یا نبودن» و «آلفابت» به نمایش در می‌آید.

همچنین در ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲ در سالن شماره ۳، فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز ۲- رد خون» و در بخش مسابقه سینمای ایران در ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ و در سالن شماره ۴ نیز مستند «میراث» در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل نمایش داده می‌شود.

در سانس پنجم ساعت ۲۲ الی ۲۳:۳۰ در سالن شماره یک در بخش مسابقه سینمای ایران «قطعه ۸۵»، «گولوبولا ۲»، «حلزون»، «خداحافظی»، «The Incomplete»، «Cleaner» و «آتاری» به نمایش در می‌آید.

همچنین ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲۴ در سالن شماره ۳ فیلم سینمایی «زرد» در بخش مسابقه سینمای ایران و در ساعت ۲۲ تا ۲۳:۳۰ در سالن شماره ۴ فیلم سینمایی «دزدان فروشگاه» در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل به نمایش درمی‌آید.

در آخرین سانس ساعت ۲۴ نیز فیلم سینمایی «یادم تو را فراموش» ساخته علی عطشانی در بخش مسابقه سینمای ایران نمایش داده می‌شود

تمام فیلم‌های که اکران نشدند بصورت مستقل معرفی می‌شوند و مراسم فوتو کال برای آن‌ها برگزار می‌شود و از تمام کارگردان‌ها و سازندگان فیلم‌ها دعوت شده است.

گفتنی است هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر