شورای عالی صادرات به فعال سازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر کمک کند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اهمیت فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر-قطر و بالعکس در زمینه جذب گردشگر و صادرات و به دنبال آن ارز آوری پیشنهاد می‌شود شورای عالی صادرات در زمینه تامین سوخت این کشتی همکاری کند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سید حسین حسینی در نشست بررسی ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر افزود: در این زمینه انتظار است برای مدت ۶ ماه تا یکسال بخشی از هزینه‌های حمل و نقل کشتی یاد شده در زمینه تامین سوخت فراهم شود.

وی بیان کرد: استاندار بوشهر پیگیری‌هایی در این ارتباط با وزیر نفت داشته است که امیدواریم با تحقق این مهم خط کشتیرانی بوشهر- قطر و بالعکس با هدف توسعه صادارتی استان بوشهر فعال شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: صادرات غیرنفتی استان بوشهر به کشور قطر سال گذشته با ۶۲ درصد افزایش از ۹۶ به ۱۱۷ میلیون دلار رسید.

حسینی گفت: در سه ماه نخست سال جاری حدود ۳۶ میلیون دلار صادرات غیر نفتی به کشور قطر انجام شد که این شاخص حکایت از رشد ۴۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال دارد.

وی ادامه داد: از ۱۳ میلیون تن سیمان و کلینکر صادراتی کشور سه میلیون و ۱۰۰ هزار تن آن تولیدی استان بوشهر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: با وجود این چنین ظرفیتی احداث پایانه اختصاصی صادرات مواد معدنی در استان بوشهر امری ضروری است، زیرا تحقق این قابلیت خدمات دهی به استان‌های همجوار را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/م

اهمیت فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر-قطر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر