کد خبر: ۷۰۰۶۰۰۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
در سه ماهه نخست؛

۹۳۲ فقره سانحه رانندگی،در سه ماه نخست امسال در راه‌های قم رخ داد که نسبت به مدت مشابه ۱۶ درصد افزایش یافت.

وقوع ۹۳۲ فقره سانحه رانندگی در راه‌های قمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛حمید سالاری،معاون راهداری قم در جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی و حمل و نقل قم در سالن معاونت عمرانی استانداری اظهار کرد: طی سه ماه نخست امسال در محور آزاد راه قم - تهران ۲۰۷ فقره، محور قم - سلفچگان ۱۵۷ فقره و کمربندی قم - اراک ۹۷ فقره در مجموع ۴۶۲ فقره تصادف به وقوع پیوسته که حدود ۵۰ درصد تصادف‌های سه ماهه آغازین ۹۸ است.


وی بیان کرد: تعداد مرگ و میر ناشی از تصادف‌ها در سه ماهه نخست امسال ۴۱ تن بوده که در مقایسه با سال گذشته یک تن افزایش یافته است.


معاون راهداری قم گفت: روند وقوع تصادف‌ها نیز در این مدت افزایشی بوده به نحوی که در فروردین ماه ۹ فقره، در اردیبهشت ماه ۱۰ و در خرداد ماه ۲۲ فقره را شاهد بودیم.


سالاری افزود: محور آزاد راه قم - کاشان با هشت تن فوتی و محور‌های قم - سلفچگان و قم - جعفریه نیز با پنج تن کشته بیشترین تلفات را داشتند و ۴۹ درصد تلفات در این سه محور رخ داده است.


وی ادامه داد: ۲۴ درصد تلفات این مدت در روز سه شنبه و ۲۲ درصد نیز در روز شنبه رخ داده است.


معاون راهداری قم  یادآور شد: در این مدت سه عابر پیاده بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند و محل وقوع هر سه حادثه نیز در محور آزاد راه قم - کاشان بوده است.


وی در خصوص حوادث موتور سیکلت در محور‌های استان نیز گفت: در این مدت سه تن بر اثر تصادف موتور سیکلت در محور آزاد راه قم - کاشان و محور قدیم قم - کاشان و محور سراجه - جنت آباد جان باختند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود ۱۱ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۱۸ دستگاه وسیله نقلیه به استان قم در سه ماهه نخست امسال افزود: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱.۶ درصد کاهش داشته است.


سالاری همچنین آمار وسایل نقلیه وارد شده به شهر قم را نیز ۱۱ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۶۲۰ دستگاه ذکر کرد و گفت: این آمار بیانگر ۱.۸ درصد افزایش است و این نشان می‌دهد تردد خارج شهری تحت تأثیر عوامل مختلف از جمله اقتصادی کاهش، و تردد داخل شهری نیز افزایش مختصری داشته است.


معاون راهداری قم بیان کرد: محور آزاد راه قم - تهران و کمربندی قم - کاشان و کمربندی قم - اراک بیشترین حجم تردد را داشتند.

انتهای پیام/ش

جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی و حمل و نقل قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر