کد خبر: ۷۰۰۶۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
کد خبر : ۷۰۰۶۳۶۸

ما برخی از عجیب‌ترین مشکلاتی که در اثر گرما ایجاد شده اند را انتخاب کرده ایم که می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گرمای هوا از جمله مسائلی است که نمی‌توان به راحتی آن را تحمل کرد. حتی اگر انسان صبوری هم باشید، دمای زیاد هوا می‌تواند شما را عصبی و کلافه کرده و باعث شود کنترل رفتار خود را از دست بدهید.

در کنار این مسایل، گفته می‌شود که دمای زمین هر روز در حال بیشتر شدن است و مصداق این ادعا نیز اخباری است که در این زمینه منتشر می‌شود. ما برخی از عجیب‌ترین مشکلاتی که در اثر گرما ایجاد شده اند را انتخاب کرده ایم که می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.

تأثیرات عجیب و باورنکردنی گرمای شدید بر زندگی بشر

خارج شدن قطار از خط آهن به خاطر خم شدن ریل در اثر گرمای شدید هوا

دو سال پیش در کالیفرنیا ریل راه آهن در اثر گرمای شدید هوا خمیده شده و باعث شد تا قطار از خط خارج شود. ۱۹ واگن در این حادثه از ریل خارج شدند، اما به کسی آسیب نرسید. همچنین گزارش شده بود که حدود ۳۰ گالن سوخت به بیرون ریخته، اما خوشبختانه وارد کانال‌های آب یا محیط زیست حیوانات نشده است.

هواپیما‌ها در جنوب غربی آمریکا به دلیل گرمای زیاد مجبور به فرود آمدن می‌شوند

چند سال پیش بود که در نتیجه شدت گرمای هوا، هواپیما‌ها در فرودگاه Sky Harbor در فینیکس مجبور می‌شدند که فرود بیایند. دمای زیاد باعث تغییر چگالی هوا شده و در نتیجه هواپیما‌ها قادر به تیک آف کردن نبودند. خلبان‌ها مجبور بودند با بار کمتر و وزن سبک‌تر پرواز کنند.

حدود ۴۳ پرواز توسط خط هوایی آمریکنز در فینیکس کنسل شد. البته بیشتر آن‌ها برای جت‌های کوچک‌تر بود که ماکزیمم دمای عملیاتی شان پایین‌تر از هواپیما‌های بزرگ‌تر است.

هواشناسان برای نمایش شدت گرمای هوا رنگ کم آوردند

کارشناسان هواشناسی در جنوب غربی آمریکا برای نمایش شدت حرارت هوا در هفته‌های گذشته با کمبود رنگ مواجه شدند.

در اقدامی عجیب، تحلیل گران هواشناسی فینیکس داغ‌ترین دمای هوا را با رنگ سبز نمایش دادند. آن‌ها در پاسخ به این سوال که چرا چنین کاری کرده اند، گفتند: «تمامی رنگ‌های قرمز و نارنجی که نماد گرما هستند، استفاده شده بودند. سپس از خانواده بنفش استفاده شد و تصور کردیم شما وقتی خیلی گرمتان می‌شود، رنگتان سبز خواهد شد و به همین خاطر این سبز را برای داغی هوا مورد استفاده قرار دادیم.»

شاخص دمای هوا در Dhahran عربستان سعودی ۸۱ درجه سانتی گراد بوده است

بالاترین دمای هوای ثبت شده تاکنون ۵۶٫۶ درجه سانتی گراد در روستای مرگ در کالیفرنیا بوده است. اما بدتر از آن، به گزارش مطالعات منتشر شده در مرکز تغییرات آب و هوایی طبیعت در سال ۲۰۱۵، در Dhahran در عربستان سعودی روی داده است.

در حال حاضر، روز‌های گرم تابستان در این شهر حدود ۴۰ درجه سانتی گراد است و شرجی هوای خلیج فارس نیز بر طاقت فرسا بودن این گرما افزوده و فعالیت‌های روزمره مردم را دچار اختلال می‌کند.

بالاترین دمای اعلام شده برای این منطقه، ۸۱ درجه سانتی گراد بوده است.

گردشگران در گرمای شدید تابستان در روستای مرگ در کالیفرنیا

با وجود گرمای بسیار شدید در روستای مرگ در جنوب آمریکا، گردشگران همچنان برای بازدید از روستای مرگ به کالیفرنیا سفر می‌کنند. دماسنج نصب شده در بیرون این روستا دمای ۵۵٫۵ درجه سانتی گرادی را نمایش می‌دهد. اما گردشگران برای نمایش شهامت خود در بازدید از این منطقه در چنین گرمای طاقت فرسایی، عکس‌های سلفی گرفته و در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

یکی از متصدیان پارک ملی در مورد شدت گرمای منطقه بیان داشته که دمای هوا در این جا به ۹۳ درجه سانتی گراد هم رسیده است.

دمای ۷۳ درجه سانتی گرادی در بندر ماهشهر

دمای هوای بندر ماهشهر در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۷۳ درجه سانتی گراد رسیده بود. برای درک شدت گرما گفته شده که بیرون رفتن در این دما مثل این است که شما را درون حوله داغ پیچیده و فشار می‌دهند.

زمین اطراف ایستگاه‌های متروی لندن داغ می‌شوند

در دهه ۱۹۰۰ میلادی، دمای هوا در اطراف تونل‌های مترو حدود ۱۴ درجه سانتی گراد بود. اما صد‌ها سال‌ها بعد این داستان طور دیگری رقم خورد. تونل‌ها به شدت گرم شدند به طوری که دمای هوا به ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد رسید. منبع این افزایش دما را این طور ذکر کرده اند: ۸۹ درصد از ترن، ۷ درصد از مسافران و ۴ درصد از سیستم حفاظت تونل.

در سال ۲۱۰۰، سه نفر از ۴ نفر از شدت گرما جان خود را از دست خواهند داد

به گزارش مرکز تغییرات آب و هوایی طبیعت، به دلیل گرم شدن زمین و انتشار گاز‌های گلخانه ای، دمای هوا هر روز بیشتر شده و در نتیجه تا سال ۲۱۰۰ از هر ۴ نفر، ۳ نفر در معرض خطر مرگ در نتیجه گرمای هوا خواهند بود.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

۸ اثر باور نکردنی گرمای شدید بر زندگی بشر که شما را متعجب خواهند ساخت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر