کد خبر: ۷۰۰۷۴۴۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از پذیرش اعمال تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین نامور  مساحت منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را یک‌هزار و ۸۸۰ هکتار دانست و اظهار داشت: از این میزان مساحت ۵۰۰ هکتار آن به سرمایه‌گذاران واگذار شده که ۵۰ هکتار آن انبار ویژه نگه‌داری کالا‌های تجاری است.

وی، از فعالیت واحد‌های تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این منطقه ویژه ۶۵ واحد تولیدی و صنعتی فعال و ۳۰ واحدهم نیمه فعال و راکد است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ویژگی‌های این منطقه برای سرمایه‌گذاری را مورد اشاره قرار دادو بیان کرد: معافیت مالیاتی، صادرات و واردات کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی برای پردازش، تولید، تبدیل، تکمیل و افتتاح، سرمایه‌گذاری برای اتباع داخلی و خارجی و صادرات، ترانزیت، ترانشیپ و صدور مجدد کالا بدون تشریفات گمرکی و استفاده از تخفیف ویژه در هزینه‌های بندری از جمله ویژگی‌های منطقه ویژه اقتصادی است.

نامور از برقراری تخفیف ۲۰ درصدی سودبازرگانی‌در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر داد و افزود:با پیگیری‌های استاندار بوشهر و همکاری رئیس کل گمرک کشور تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی ورود و خروج کالا در منطقه ویژه اقتصادی بوشهرکه از سال ۹۳ تاکنون اعمال نمی‌شد برای رونق این منطقه ویژه، مجددا مورد موافقت قرار گرفت.

وی، با بیان اینکه با اعمال تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از بن‌بست خارج شده است خاطر نشان کرد: اکنون تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی در منطقه ویژه عملیاتی شده که این مهم زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر در این منطقه فراهم کرده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهربا اشاره به اینکه این منطقه ویژه به عنوان پسکرانه بندر بوشهر محسوب می‌شود گفت:در اجرایی شدن تخفیف ۲۰ درصدی سودبازرگانی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر زمینه وارد شدن ۱۰ هزار کانتینرکالای تجاری فراهم شده که افزون بر ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

نامور با قدردانی از رئیس کل گمرک کشور، وزیر اقتصاد و دارایی و استاندار بوشهر در برقراری تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خاطر نشان کرد: اجرای تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی زمینه رشد و شکوفایی بیش از پیش منطقه ویژه اقتصادی بوشهر واعتلای سطح تجارت و بازرگانی استان بوشهر فراهم می‌کند.

وی، با اشاره به فعالیت ۶۰ شرکت تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خاطر نشان کرد:این واحد‌های اقتصادی صنعتی در زمینه تولید انواع محصولات مانند تامین مواد اولیه محصولات دارویی، شویندگی، صنایع پایین دستی پتروشیمی، چاپ، عمل آوری آبزیان و دیگر حوزه‌ها فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر