کد خبر: ۷۰۰۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کد خبر : ۷۰۰۷۴۶۷

عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: ما مستقل هستیم و فشاری بر روی ما در پرونده فتاحی و بهاروند وارد نشد.

مهدی دادرس عضو کمیته استیناف در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه فتاحی و بهاروند را کمیته اخلاق محروم و کمیته استیناف این ۲ نفر را تبرئه کرد گفت: اصلا از یک حقوقدان سئوال کنید که در جریان این موضوع است. کمیته اخلاق دادگاه بدوی است و کمیته استیناف دادگاه تجدید نظر درباره مسائل حقوقی است. طبیعی است رای‌هایی که دادگاه بدوی (کمیته اخلاق) می‌دهد دادگاه تجدید نظر (کمیته استیناف) با آن آرا مخالفت کند و خیلی از حکم‌ها را ما تایید کردیم و در بعضی از مواقع رد کردیم و هر شخصی از دید خود قانون را می‌بیند و این برداشت قانونی درست نیست. آخرین مرحله دادرسی در کمیته استیناف هست که همه امید‌ها به این کمیته است و ما باید پرونده را به صورت دقیق بررسی کنیم که خدای نکرده حق کسی ضایع نشود.

تاج در پرونده فتاحی و بهاروند به ما فشار نیاورد

دادرس درباره اینکه برگزاری لیگ تاثیری بر روی تبرئه فتاحی و بهاروند داشته است، گفت: نه ما مستقل هستیم و برخی‌ها شایعه کردند که فشار بر ما وارد شده که اینطور نبوده است. من اهل قسم نیستم، اما به عظمت خدا قسم که یک نفر به ما فشار نیاورد. اعضایی که در کمیته استیناف هستند انسان‌های بزرگی هستند. یکی از اعضای کمیته استیناف قائم مقام دادگستری تهران و دیگری قاضی ویژه روحانیت است و ۲ نفر دیگر از روسای دادگاه‌های تجدید نظر هستند. آن‌ها نزدیک ۳۰ سال در قوه قضائیه فعالیت کردند و قدمت دارند و به این افراد کسی نمی‌تواند نظرش را تحمیل کند. اطمینان داشته باشید به هیچ وجه یک درصد هم تاج و وزارت ورزش و جوانان یک حرف هم نزدند و برای پرونده‌هایی که حکم صادر شده است به صورت مستقل و ۶۰ - ۷۰ ساعت کار کردیم و ۳ - ۴ جلسه حداقل ۳ ساعت پرونده‌ها را بررسی کردیم. ما به اینجا نیامدیم که با یکی بد باشیم و حکم علیه اش صادر کنیم و براساس قانون، حکم صادر می‌کنیم.

او درباره وضعیت پرونده ترابیان و کفاشیان بیان کرد: پرونده این ۲ نفر به کمیته استیناف آمده است و صالحی به زودی زمان رسیدگی به این پرونده را اعلام می‌کند و این ۲ نفر باید به کمیته بیایند و از خود دفاع و مدارک و اسناد خود را ارائه کنند.

ما احساس کردیم فتاحی و بهاروند مقصر نیستند

او درباره دلایل کمیته استیناف برای تبرئه فتاحی و بهاروند و اینکه کمیته اخلاق گفته بود که به خاطر وجهه بین المللی این ۲ نفر را محروم کرده است، بیان کرد: این موضوع را از صالحی سخنگوی کمیته استیناف بپرسید، اما ما احساس کردیم که آن‌ها مقصر نبودند و به بازی جام حذفی لطمه نزدند.

امیدوارم جام شهدا بدون تنش برگزار شود

دادرس درباره مراسم قرعه کشی جام شهدا گفت: قرعه کشی جام شهدا خیلی واضح و روشن بود چرا که فقط ۴ تیم به خاطر عظمت شهدا اعلام آمادگی کردند. همچنین اقدام برخی از تیم‌ها قابل تقدیر است که در این شرایط بدنسازی قبول کردند که در این جام شرکت کنند. بعضی‌ها هم روز گذشته نقطه نظراتی داشتند و تیم‌های فولاد و سایپا مسائلی عنوان کردند که امیدوارم آن اختلاف نظر‌های جزیی هم حل شود. من هم ناخودآگاه به عنوان نماینده باشگاه ماشین سازی در مراسم قرعه کشی صورت جلسه را امضا کردم. به هر حال قرعه کشی آسان و ساده است و مهم برگزاری خوب بازی‌ها از نظر داوری، نظم و انضباط و همکاری تیم‌ها درون زمین که انشالله تنشی ایجاد نشود هست. اسم این جام بزرگ است و با توجه به اینکه از تیم‌ها شناخت دارم به طور حتم این بازی‌ها با خوبی و خوشی برگزار می‌شود.


بیشتر بخوانید:

بهاروند و فتاحی همچنان امورات سازمان لیگ را پیگیری می‌کنند

اسلامیان: فیفا به فدراسیون و استقلال بدهکار است/ فتاحی محروم نیست

طالقانی: کمیته اخلاق باید برای برخی متخلفان حکم حبس ابد بزند/ ویلموتس منطقی است و مشکلات ما را درک می‌کند


انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر