کد خبر: ۷۰۰۷۸۶۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
کد خبر : ۷۰۰۷۸۶۶
گروه : بوشهر » بوشهر

استاندار بوشهر گفت: سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست بررسی وضعیت اسکله‌های خورشهاب و لاور ساحلی افزود: امور مربوط به واگذاری اسکله‌های لاور ساحلی و بندر عامری به سازمان بنادر انجام شود و اگر نیاز به پیگری در دولت هم داشت بنده با جدیت پیگیری خواهم کرد.

وی بیان کرد: سازمان‌های توسعه در کشور باید در عرصه توسعه بنادر و اسکله‌های در استان بوشهر فعال‌تر شوند و سرمایه گذاری کنند چرا که سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.

استاندار بوشهر ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های موجود استان شرایط خوب برای احداث اسکله‌های صادرات مواد معدنی است به ویژه در خورشهاب که این شرایط فراهم است لذا انتظار داریم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای ایجاد اسکله صادرات مواد معدنی در اسکله خورشهاب همکاری کند.

گراوند با قدردانی از پیگیری‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: با همکاری نماینده مردم در مجلس، اتفاقات خوبی افتاده و امیدواریم با این همدلی و همکاری روند واگذاری اسکله‌های خورشهاب و لاور ساحلی به سازمان بنادر و دریانوردی انجام شود.

وی گفت: بندر بوشهر ظرفیت‌های بیشتری دارد و بنده مخالف صادرات مواد معدنی از اسکله بندر بوشهر هستم چرا که باید کالا‌های مهم‌تر و باارزشتر از این بندر صادر شود و با ایجاد اسکله مواد معدنی در خورشهاب، صادرات مواد معدنی از این اسکله انجام شود.

استاندار بوشهر گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور فرایند‌های طولانی امور اداری است که موجب می‌شود طرح‌های مختلف با تاخیر طولانی مواجه شود.

گراوند با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در حوزه دریا بیان کرد: توسعه استان بوشهر با دریا گره خورده است و اگر به ظرفیت‌های دریا توجهی نکنیم سایر استان‌ها از این ظرفیت سواحل بهره بیشتری می‌برند.

وی عنوان کرد: استان بوشهر با وجود بنادر متعدد نیازمند استفاده از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال است و نباید طرح‌های حوزه دریا و بندر در استان با تاخیر مواجه شود.

استاندار بوشهر افزود: شهرستان‌های دشتی و تنگستان دو شهرستان مهم استان در زمینه فعالیت‌های بندری و گمرکی هستند و باید در کنار ظرفیت‌های موجود در شهرستان عسلویه از ظرفیت دریا و اسکله در این دوشهرستان هم بهره‌مند شد.

انتهای پیام/م

واگذاری اسکله های خورشهاب و لاور ساحلی به سازمان بنادر تسریع شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر