کد خبر: ۷۰۰۸۴۰۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

آیت الله سبحانی گفت:امروز کشور ما به علم و صنعت نیاز دارد؛باید پیشرفت کشور به دست جوانان با سواد و دین دار انجام شود، اگر این شیوه عملی شود دانشگاه‌ها مفید و موثر خواهند بود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ آیت الله جعفر سبحانی در دیدار با رییس و معاونین دانشگاه صنعتی قم، زندگی بشر را بر دو محور علم و ایمان دانست وگفت: علم موتوری است که جامعه را پیش می‌برد و ایمان جنبه رهبری دارد.

آیت الله سبحانی عنوان کرد: دانشجو باید عالم باشد، اما علم به تنهایی کافی نیست و این تقوا است که علم را در مسیر درست حرکت می‌دهد و پیشرفت و شکوفایی را در جامعه ایجاد می‌کند. اگر عالم تقوا نداشته باشد علم او به بیراهه می‌رود.

وی ارتباط صنعت و دانشگاه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: امروز کشور ما به علم و صنعت نیاز دارد؛ باید پیشرفت کشور به دست جوانان با سواد و دین دار انجام شود، اگر این شیوه عملی شود دانشگاه‌ها مفید و موثر خواهند بود.

وی بیان کرد: علم فقط آگاهی می‌دهد و تقوا و ایمان علم را رهبری و هدایت می‌کنند؛ اگرعلم و تقوا در کنارهم قرار گیرند دانشگاه‌ها می‌توانند گره از زندگی مردم باز کنند.

آیت الله سبحانی یادآورشد: از معنویت در دانشگاه‌ها نباید غافل شد، دین باید در متن زندگی دانشجویان قرار گیرد، از این طریق دانشجو تحصیل کرده هم دنیا و هم آخرت را دارد.

وی در خصوص ترویج دین در دانشگاه‌ها گفت: تبلیغ امور دینی و مذهبی برای قشر جوان باید به صورت غیر مستقیم صورت گیرد، تشویق نسل جوان به عفاف و حجاب کار بسیار ارزشمندی است، باید اثرات و برکات حجاب در جامعه را به جوانان نشان داد و باید آن‌ها بدانند که غرب به زن چه نگاهی دارد و چرا خانواده در غرب به شدت در حال فروپاشی است.

جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم نیز در این دیدار به معرفی ۲۳ رشته فنی و مهندسی در این دانشگاه پرداخت و افزود: این دانشگاه در حال توسعه، با اساتید جوان و نخبه و دانشجویان توانمند با ارتباط مستمر با صنعت استان در رونق تولید سهیم و دخیل بوده است.

وی گفت: با توجه به جایگاه شهر مقدس قم به ویژه حضور علما و فضلا در این شهر، دانشگاه صنعتی قم با تعامل گسترده با مراجع عظام و حوزه‌های علمیه می‌تواند به دانشگاهی الگو و نمونه برای کشور تبدیل شود.

رئیس دانشگاه صنعتی قم تصریح کرد: دانشگاه صنعتی قم با پیوند حوزه و دانشگاه می‌تواند نقش محوری درترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی داشته باشد و به عنوان نمونه کاملی از یک دانشگاه اسلامی و الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه‌های صنعتی در کشور باشد.

وی افزود: پوشش چادر در بین اساتید، کارکنان و دانشجویان یکی از ویژگی‌های متمایز این دانشگاه است؛ در دانشگاه صنعتی قم به دنبال تربیت مهندسانی خلاق، کارآفرین، متدین و متعهد هستیم و در این خصوص مسئولین دانشگاه هم در بعد علمی و هم در بعد فرهنگی و دینی دانشجویان سرمایه گذاری می‌کنند.

انتهای پیام/ح

دانشگاه‌ها باید گره از زندگی مردم باز کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر