کد خبر: ۷۰۰۸۴۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

چهار خطه شدن« یاسوج- سی سخت» این روزها تبدیل به دغدغه ای شده تا شاید مسئولان کمی بیشتر به عواقب تار و مار شدن درختان بلوطی فکر کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز زیست محیطی محور در حال چهار خطه شدن" یاسوج- سی سخت" از محیط زیست و منابع طبیعی استان اخذ شده است.

 صفوی در خصوص قطع درختان بلوط در محور در حال چهار چطه شدن "یاسوج- سی سخت" افزود: مسیر در این منطقه طوری است که انبوه درخت و جنگل است و هر جای بخواهیم جاده بسازیم، طبیعی است که یکسری تخریب‌هایی داریم.

وی اظهارکرد: در بعضی جا‌ها سعی می‌کنیم با واریانت و تغییر نقشه‌ها و تغییر مسیر کمترین تخریب را داشته باشیم، اما در هر دو طرف مسیر محور"یاسوج- سی سخت" انبوی از درختان بلوط است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: قانون این تعریف را کرده که هر جا مجبور شویم درختان را قطع کنیم برای جاده سازی باید یکسری تمهیداتی اندیشیده شود.

قلع و قمع به بهانه توسعه/چهار خطه شدن

نژاد صفوی تصریح کرد: طی صورت جلسه که با منابع طبیعی استان انجام شده در خصوص قطع درختان در این محور باید به ازای هر درخت سه نهال درخت کاشته شود و پیمانکار باید این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: اینکه نهال‌ها در کجا و از چه نوع و رقمی باشند به صلاح دید منابع طبیعی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همه درختانی بلوط که در این محور قطع شده، از سوی منابع طبیعی شماره و پلاک گذاری شده و حتی قطر درختان نیز مشخص شده که صورت جلسه شده اند.

همچنین «غلامحسین حکمتیان اصل»، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعرض و چهار خطه کردن محور " یاسوج- سی سخت" دارای مجوز از منابع طبیعی است.

وی افزود: پروژه‌های ملی و عمومی با توجه به ضرورت مجوز داده می‌شود، اما خسارات وارده ناشی از تعریض جاده و چهر خطه کردن باید جبران شود که راه و شهرساز‌ی قول داده که جبران کنند.

حکمتیان اصل بیان کرد: مقرر شده که به ازای هر درخت بلوط سه نهال از گونه بلوط در همان منطقه کاشت شود.

قلع و قمع به بهانه توسعه/چهار خطه شدن

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در کنار حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استان باید به فکر توسعه و پیشرفت استان نیز باشیم و چهار خطه کردن این محور از نیاز‌های استان است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ب

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر