کد خبر: ۷۰۰۸۸۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

کاراته کاران ایرانی در شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا – تاشکند ازبکستان نتایج درخشانی را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، ملی پوشان کاراته ایران در شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا تاشکند ازبکستان خوش درخشیدند و صاحب مدال‌های رنگارنگی شدند.

ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلای این مسابقات شد، او همچنین عنوان بهترین‌های تاریخ کاراته ایران را در رقابت‌های قهرمانی آسیا با کارنامه درخشان چهار مدال طلای انفرادی، یک طلای تیمی و یک نقره انفرادی به دست آورد.

در بخش بانوان نیز حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ و طراوت خاکسار در وزن ۵۵- موفق به کسب مدال طلای انفرادی شدند و همچنین حمیده عباسعلی توانست عنوان بهترین خانم تاریخ کاراته ایران را در این رقابت‌ها از آن خود کند، او در مجموع چهار طلای انفرادی، یک طلای کومیته تیمی و یک نقره انفرادی مسابقات آسیایی را در کارنامه ورزشی خود دارد.

طراوت خاکسار دیگر کاراته کار خانم کشورمان در وزن ۵۵ - هم موفق به کسب مدال طلای این رقابت ها شد و همچنین کمیته تیمی بانوان و آقایان ما با برتری قاطعانه بر رقیبان خود  به مقام قهرمانی رسیدند.

شرحی از عملکرد کاراته کاران ایرانی در مسابقات آسیا/ تاریخ سازی دختران کاراته کار

مدال نقره این مسابقات به رزیتا علیپور بانوی کاراته کار کشورمان در وزن ۶۱- کیلوگرم رسید و همچنین در کاتای تیمی الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده موفق به کسب مدال نقره این رقابت‌ها شدند.

مدال برنز این رقابت‌ها به بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم و سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم رسید و همچنین کاتای تیمی مردان متشکل از ابوالفضل شهرجردی، میلاد فرازمهر و علی زند توانستند به مدال برنز این رقابت‌ها برسند و در بخش بانوان نیز فاطمه صادقی به این نشان دست یافت.

متاسفانه در این دور از رقابت‌ها در بخش انفرادی آقایان رضا روشن در وزن ۵۵- کیلوگر، مجید حسن نیا ۶۰- کیلوگرم، امیر مهدی زاده ۶۷- کیلوگرم و ابوالفضل شهرجردی از کسب مدال بازماندند و در بخش انفرادی بانوان نیز سارا بهمنیار در وزن ۵۰- و زهرا یاوری در وزن ۶۸- کیلوگرم ناکام این دوره از رقابت‌ها بودند. در مجموع در این دوره از رقابت‌های آسیایی بانوان در مقایسه با آقایان مدال‌های بیشتری را کسب نمودند و تاریخ ساز این مسابقات شدند. در مجموع ایران نائب قهرمان شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا - تاشکند ازبکستان شد.


بیشتر بخوانید:

از تفاوت بین دو رشته رزمی آیکیدو و هاپکیدو چه می‌دانید؟

از ورزش موی تای (Muay Thai)؛ مشت‌زنی تایلندی چه می دانید؟ +تصاویر

تقسیم بندی هنر‌های رزمی + ترفند‌هایی برای کاهش آسیب در این ورزش‌ها


انتهای پیام/

آخرین اخبار کاراته ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر