کد خبر: ۷۰۰۸۹۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
کد خبر : ۷۰۰۸۹۱۰
مونسان در بازدید سرزده از میدان حسن‌آباد:

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌طور سرزده از میدان تاریخی در آتش سوخته حسن‌آباد تهران بازدید کرد.

طرح جامع کاربری از بنا‌های تاریخی شهر تهران تدوین شودبه گزارش حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ به‌طور سرزده در میدان حسن آباد حضور یافت و در جریان آخرین وضعیت بخش‌های آسیب‌دیده این میدان تاریخی قرار گرفت.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید بر تسریع مرمت ساختمان تاریخی میدان حسن‌آباد تأکید کرد و خواستار مقاوم‌سازی بنا‌های تاریخی تهران و جلوگیری از تکرار این حوادث شد.

در این بازدید که محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، پرهام جانفشان مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران، شهردار منطقه ۱۱ و تعدادی از مسئولان شهری و آتش‌نشانی حضور داشتند، معاون رئیس‌جمهوری خواستار تهیه گزارش کامل از علت سانحه و تسریع در بازسازی و مرمت این میدان تاریخی در قلب تهران شد.

دکتر مونسان در این بازدید با اشاره به تأکید رئیس‌جمهوری در خصوص مرمت میدان حسن‌آباد گفت: «خوشبختانه در این خصوص کارگروهی نیز تشکیل شده و امیدواریم کار‌ها هرچه سریع‌تر انجام شود.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین از کاربری نامناسب برخی از بنا‌های تاریخی و بنا‌های مجاور آن‌ها گلایه کرد و خواستار ایمن‌سازی این بنا‌ها و استفاده نشدن از آن‌ها به‌عنوان انبار کالا شد.

دکتر مونسان از بنا‌های تاریخی تهران به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمندی یاد کرد که می‌توان از آن‌ها در رونق گردشگری تهران و جذب توریست استفاده کرد.

شهردار منطقه ۱۱ تهران نیز در این بازدید با اشاره به این‌که شهرداری تمام تلاش خود را برای مرمت این بنا و همکاری با میراث‌فرهنگی به‌کار خواهد بست افزود: «بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، شش ماه دیگر وضعیت این میدان به حالت قبلی بازخواهد گشت و شش ماه بعد که از اینجا بازدید کنید، شاهد وضعیت بسیار مطلوب این میدان و این بنای تاریخی خواهید بود.»

پرهام جانفشان مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران نیز با ارائه گزارشی در خصوص روند مرمت میدان حسن‌آباد از تشکیل کارگروه ویژه با همکاری میراث‌فرهنگی و شهرداری برای مرمت میدان حسن‌آباد و بنای تاریخی آن یاد کرد و گفت: «با تشکیل این کارگروه به‌طور حتم کار مرمت میدان تاریخی حسن‌آباد به‌سرعت انجام خواهد شد.»

پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران هم با اظهار اینکه در این طرح پیشنهادی سیستم اعلام و اطفای حریق نیز باید به عنوان یک اصل اساسی برای بنا‌های تاریخی واجد ارزش دیده شود، گفت: پوشش بیمه حوادث برای بنا‌های تاریخی با رعایت استاندارد‌های میراث فرهنگی می تواند روند مرمت و بازسازی چنین رویداد‌هایی را تسریع کند.

جانفشان در دیدار با شهردار منطقه ۱۱ ابراز امیدواری کرد که طرح مرمت ساختمان ضلع جنوب غربی میدان حسن آباد هرچه سریعتر با همکاری معاونت میراث فرهنگی استان تهران تهیه و اجرایی شود.

چهارشنبه‌شب هفته گذشته ۲۶ تیرماه ۹۸، بر اثر آتش‌سوزی که در انبار محل نگهداری کالا در میدان حسن‌آباد روی داد، بخش‌هایی از بنای تاریخی میدان حسن‌آباد آسیب دید.

انتهای پیام/ 

بازدید سرزده رئیس میراث فرهنگی از میدان حسن آباد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر