کد خبر: ۷۰۰۸۹۴۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹

نخستین جلسه نمایشنامه خوانی نمایشنامه دَمام با موضوع سوگواری محرم به همت واحد نمایش حوزه هنری استان همدان برگزار می شود.

نمایشنامه خوانی دَمام در آستانه ماه محرمبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، محمدرضا باباخانیان ،سرپرست واحد نمایش حوزه هنری همدان اجرای برنامه نمایشنامه خوانی دَمام را 30 تیرماه سال جاری با همکاری کانون اسلامی خواهران اعلام کرد و افزود: نمایشنامه «دمام» نمایشنامه ای مذهبی است که داستان آن درباره  سوگواری محرم است و بچه های تکیه ای شب قبل از محرم متوجه می شوند که دمام هایشان(نوعی ساز کوبه ای)پاره شده است و داستان از این جا آغاز می شود.

وی نمایشنامه خوانی را فرصت مناسبی برای نقش خوانان دانست و اضافه کرد:  هنرجویان تازه وارد به حوزه  نمایش، با نمایشنامه خوانی می توانند خود را سنجیده و شناختی از روند یک نقش و بازی به دست آورند و به تدریج پا به فضای حرفه ای بگذارند.

باباخانیان نمایشنامه خوانی را یکی از شیوه های کشف استعدادهای برتر در حوزه بازیگری و ارتقا سطح کیفی و کمی نمایش های صحنه ای عنوان و بیان کرد: در نمایشنامه خوانی وقتی ذهن بازیگر معطوف به حفظ کردن متن و تمرکز بر آن نیست، زمان بیشتری می تواند صرف بسط و گسترش شخصیت و درونمایه نمایشنامه داشته باشد که این امر برای بازیگران جدید بسیار مفید است.

وی برنامه نمایشنامه خوانی را از برنامه های مستمر واحد نمایش حوزه هنری همدان اعلام کرد و افزود: با برگزاری جلسات نمایشنامه خوانی فارغ از دورهمی و خواندن متن نمایشی، سعی داریم با انتخاب متونی مناسب و گروه هایی منتخب، کیفیت کار را ملاک قرار داده و اجازه ندهیم کمیت باعث کاسته شدن کیفیت اجراها شود.

انتهای پیام/ ش

نمایشنامه خوانی در ماه محرم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر