کد خبر: ۷۰۰۸۹۵۰
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹

مدیر کل بهزیستی ایلام از توسعه اجرای طرح ماد از سال تحصیلی آینده در مدارس این استان خبر داد.

توسعه اجرای طرح ماد از سال آینده در مدارس ایلام

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ زهرا همتی در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) در ایلام افزود: این طرح از سال ۹۵ تاکنون با مشارکت آموزش و پرورش برای دانش آموزان پایه دوم مقطع متوسطه اول اجرا که با استقبال گسترده مواجه و به علت بازخورد مثبت آن از سال تحصیلی آینده توسعه خواهد یافت.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح دانش آموزان آسیب‌ها و مشکلات موجود در مدارس را شناسایی و با مشارکت یکدیگر راهکار‌هایی برای رفع آن‌ها با مشارکت اولیا مدارس بکار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه آموزش‌های طرح ماد به دبیران این مدارس به عنوان تسهیل گر ارایه و با مشارکت دانش آموزان اجرا شده است افزود: طرح ماد امسال در ۴۵ کلاس درس شهرستان‌های ایلام، دره شهر و ایوان اجرا شد.
مدیر کل بهزیستی ایلام ادامه داد: در اجرای این طرح که با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس اجرا شد بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر پایه هشتم معادل ۱۲ درصد دانش آموزان این مقطع زیر پوشش قرار گرفتند.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان در کنار تحصیل سعی در کسب سواد اجتماعی، ارتباطی و مهارتی داشته باشند گفت: کسب این مهارت‌ها و بکارگیری آن‌ها در زندگی در موفقیت آن‌ها و افزایش قدرت تغییر در زندگیشان تاثیرگذار خواهد بود.
همتی با ذکر اینکه تاب آوری اجتماعی مردم باید تقویت شود گفت: افزایش سرمایه اجتماعی مردم کاهش آسیب‌های اجتماعی را بدنبال خواهد داشت.
در این آیین از گروه‌های دانش آموزی برگزیده و عوامل اجرایی این طرح تقدیر شد.
همچنین در این آیین از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام از دکتر زهرا همتی مدیر کل بهزیستی ایلام با اهدا لوحی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/ع

 طرح ماد از سال آینده در مدارس ایلام اجرا خواهد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر