کد خبر: ۷۰۰۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
کد خبر : ۷۰۰۹۰۴۴

کمال خرازی گفت:اگر در گذشته ها تردیدی بود که آمریکایی ها می خواستند بین اسراییل و فلسطین نقش وساطت ایفا کنند، امروز مشخص شده که صد در صد در حمایت از اسراییل گام بر می دارند.

معامله قرن قطعا محکوم به شکست است/سپاه بدون ترس و حشت در خلیج فارسبه گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛   رییس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار با نایب رییس حماس اظهار کرد:در دنیای امروز همه چیز شفاف شده است و اگر در گذشته ها تردیدی بود که امریکایی ها می خواستند بین اسراییل و فلسطین نقش وساطت ایفا کنند، امروز مشخص شده که صد در صد در حمایت از اسراییل گام بر می دارند .

خرازی در رابطه با گفتگوهای انجام شده در این دیدار گفت: گفتگوها ی مفصلی در حوزه ها ی مختلف انجام گرفت آنچه که مهم است شفافیت سیاست ها ی دشمنان اسلام و فلسطین امروزه هست در حمایت از اسراییل غاصب و اگاهی های وسیعی که امروزه در میان فلسطینیان به وجود امده که در برابر توطئه های بیگانگان باید ایستادگی کنند . نمونه واضح ان در مسیله معامله قرن دیده شده است. عموم فلسطینی ها و گروه های مختلف و دولت خودگردان فلسطین در برابر این حرکت ایستادند و ان را محکوم کردند . در دنیای امروز همه چیز شفاف شده است و اگر در گذشته ها تردیدی بود که امریکایی ها می خواستند بین اسراییل و فلسطین نقش وساطت ایفا کنند، امروز مشخص شده که صد در صد در حمایت از اسراییل گام بر می دارند . مسایل قدس شریف و غزه در این جلسه تشریح شد . روح مقاومت و ایستادگی که در فلسطین به خصوص در غزه در برابر ظلم هایی که از طرف اسراییل  و طرفداران او مشاهده می شود.امیدواریم با ایستادگی که ملت فلسطین از خود نشان می‌دهند و انتقال آن به نسل‌های آینده روزی شاهد پیروزی کامل فلسطین باشیم و آن روز را در قدس شریف جشن بگیریم.

چنانچه خودشان هم اذعان کردند از جلسه‌ای که در منامه برگزار شد چیزی دستگیرشان نشد البته بعضی از کشورها در خیانت از آرمان فلسطین در این اجلاس شرکت کردند اما آنچه مهم است کشورهای زیادی هم شرکت نکردند. از فلسطین هم کسی حضور نداشت و این اتفاق خود نشانه شکست حرکتی است که از طرف آمریکایی‌ها آغاز شده بود.

اینکه رابطه خوبی  بین ایران و حماس وجود دارد و این رابطه رو به گسترش است. نفس این سفر نشان دهنده آن است که فلسطینی ها  بر آرمان خود می ایستند و ازحمایت جمهوری اسلامی نیز برخوردارند.

صالح العاروری نایب رییس حماس نیز در خصوص حمایت ها ی ایران خاطر نشان کرد: ما شاهد حمایت های جمهوری اسلامی از مقاومت مردم فلسطین در منطقه و مجامع بین المللی بودیم و در عرصه‌های میدانی هم انواع حمایت‌های ممکن را از سمت ایران دریافت کرده ایم.اطمینان داریم به ویژه در دوران کنونی که پروژه موسوم به معامله قرن از سوی آمریکا برای بستن پرونده فلسطین در جریان است، این حمایت ها ادامه خواهد داشت.

کمال خرازی  همچنین  در پایان این دیدار در پاسخ به  خبرنگار حوزه سیاست خارجه باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اقتدار دریایی سپاه پاسداران انقلاب  اسلامی و نقش آن در امنیت خلیج فارس  اظهار کرد: سپاه همواره در حفظ منافع ایران و دفاع از تمامیت ارضی ایران چه در دوران جنگ و چه بعد از آن نقش برجسته ای را داشته  است.  امروزه هم در مناطق مختلف از جمله خلیج  فارس با قدرت عمل می کند و  در برابر هر تجاوزی  می ایستد و هیچ نگرانی و ترس و وحشت هم از  بیگانگان ندارد.این مایه افتخار کشور است که چنین جوانانی را دارد که با قدرت در برابر بیگانگان می ایستد و از کشورمان دفاع می کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر