کد خبر: ۷۰۰۹۰۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
کد خبر : ۷۰۰۹۰۷۴
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

محمدی گفت: اطلاع از مراحل پرداخت مالیات اعم از مالیات مستقیم و ارزش افزوده برای سرمایه گذاران خارجی قابل دسترسی است.

اطلاع از مراحل پرداخت مالیات برای سرمایه گذاران خارجیبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در غرفه سازمان امور مالیاتی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) گفت: این نمایشگاه کمک می کند اکثر دستگاه هایی که در حوزه های الکترونیکی کردن امور فعال هستند آخرین دستاوردهایشان را به نمایش بگذارند.
 
وی با بیان اینکه سازمان امورمالیاتی یکی از دستگاه‌هایی است که الکترونیکی کردن و تسهیل فرایندها در آن بسیار اهمیت دارد، گفت: سال ها روی این موضوع کار شده و دستاوردهای خوبی هم به دست آمده است.
 
محمدی افزایش شفافیت و کاهش دخالت اشخاص در تمام فرایندها را از نتایج مهم الکترونیکی شدن فرایند مالیات ستانی برشمرد و افزود: این امر به افزایش سلامت در کلیه فرایند مالیات ستانی و در نتیجه اعتماد سازی بیشتر کمک شایانی خواهد کرد.
 
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: الکترونیکی شدن فرایندها برای کسانی که از زاویه محیط کسب و کار به موضوع نگاه می کنند بسیار حائز اهمیت است; چرا که با کوتاه شدن زمان پرداخت مالیات، افزایش دقت و شفافیت بیشتر، اطمینان حاصل می کنند انجام امور بر اساس قانون خواهد بود و تصمیمات شخصی نقشی در انجام امور ندارند.
 
محمدی کاهش هزینه های مالیات ستانی را ثمره الکترونیکی شدن فعالیت ها دانست و اظهار کرد: از مزایای دیگر این مهم، کاهش رفت و برگشت نامه ها و مستندات و درنتیجه اعمال هزینه های کمتر برای مودیان و سازمان امور مالیاتی است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: اطلاع از مراحل پرداخت مالیات برای سرمایه گذاران خارجی هم قابل دسترسی بوده و این بیانگر این  است که در تمامی بخش ها اعم از ارزش افزوده و مالیات های مستقیم رویه مشخصی وجود دارد.
 
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با الکترونیکی شدن امور، محرمانگی و امنیت اطلاعات اشخاص حفظ می شود و مودی به موقع و با کد مشخصی از وضعیت مالیاتی خود مطلع می شود; همچنین هیچ عاملی نمی تواند ارتباط مودیان با سازمان امورمالیاتی را قطع کند. به عنوان مثال ممکن است نامه مودی به دلایلی به موقع به دستش نرسد و سبب تاخیر وی در فرایند پرداخت مالیات شود.
 
محمدی در پایان بیان کرد: همه افراد و دستگاه های اجرایی باید مسئول وصول مالیات در کشور باشند. نباید انتظار داشته باشیم سازمان امور مالیاتی به تنهایی مالیات را وصول کند. در اکثر کشورهای دنیا ارائه خدمات اجتماعی و بهره مندی از حقوق اجتماعی مستلزم پرداخت مالیات است. بهتر است ساز و کاری وجود داشته باشد تا افرادی که مالیات نمی دهند از حقوق اجتماعی کمتری برخوردار شوند; در واقع برخی از حقوق اجتماعی را باید به بحث پرداخت مالیات متصل کرد.

انتهای پیام/

امور مالیاتی یکی از دستگاه های موثر در تسهیل فرایندهای اداری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر